Colonizare slot ocupat?

  • Salutare,


    Ce se intampla atunci cand un slot, in galaxie, este colonizat inainte sa ajunga colonizarea mea?


    - misiunea mea este sau nu vizibila in bara de "miscari flote" ale posesorului coloniei care-a fost mai rapid?
    - misiunea mea ramane colonizare sau se transforma in altceva cand ajunge la planeta celui care-a colonizat deja?


    Ms,



    (Sunt curios ce se intampla daca cineva ocupa slotul pe care dau fs cu colonizare)

  • Pilotii vor constata ca slotul este ocupat, iar flota se intoarce inapoi :) daca respectivul nu sterge colonia nu o sa mai poti da fs cu colonizare pe slotul respectiv. Acelasi principiu e valabil si pe universurile noi, nu ti s-a intamplat in aglomerarea de colonizari sa trimiti nava si sa ajunga altul inainte ? :)
    Cat priveste partea cu miscarea flotei, din cei stiu eu, NU !

    Quote




    Quote

    Inregistrat pe forum din: Monday, July 23rd 2007, 1:01am
    "Ca sa-ti dai seama ca esti prost, trebuie sa te duca mintea !"

  • Ba da, mi s-a intamplat sa ajunga o colonizare pe slot care s-a populat intre timp. Stiu ca primesti mesajul conform caruia colonistii tai se-ntorc deprimati, etc. Ce ma intereseaza este daca se vede misiunea mea in bara respectivului sau daca el primeste un mesaj cand ajunge misiunea mea (fiind astfel posibil calculul pentru returul meu).

  • Respectivul, nu primeste nimic, nu vede nimic ^^ Returul, poate fi calculat doar daca ti se da luna jos, sau ti se termina astrofizica, nu esti atent si colonizezi un slot gol, iar cineva e atent la detalii :)

    Quote




    Quote

    Inregistrat pe forum din: Monday, July 23rd 2007, 1:01am
    "Ca sa-ti dai seama ca esti prost, trebuie sa te duca mintea !"

  • Ce ma intereseaza este daca se vede misiunea mea in bara respectivului sau daca el primeste un mesaj cand ajunge misiunea mea


    Nu.Si banuiesc ca te-ai gandit la treaba asta pentru ca vrei sa gasesti/prinzi persoanele/flotele/slot-urile unde au fost trimise flotele.Pai daca era sa se vada flota trimisa in FS prin colonizare trebuia doar sa se faca trimitere de colonizari de catre alte persoane cu distanta intre ele de 1 min... nu era flota pe slotul 1... poate pe 2... si tot asa...



    Deci nu...



    Edit: @ Ip Man: Multi si-au uitat valizele-n gara cand au terminat astrofizica rofl

    Berzelius wrote:

    Berzelius: trebuie sa o tai
    Squaker: nu o mai folosesti?

  • Si banuiesc ca te-ai gandit la treaba asta pentru ca vrei sa gasesti/prinzi persoanele/flotele/slot-urile unde au fost trimise flotele.


    Hehe, imi place c-am lasat o reputatie de scandalagiu mereu pus pe reciclat chestii. Dar, nu. De data asta psospectam in scopuri strict preventive :))). Joc pe un server polonez unde mineresc letargic si farmez inactivi sau jucatori cu mai mult de 500 locuri sub mine, in clasament. M-am lasat complet de atrocitati in ogame, nu ma intorc la fleetuiala, imi consuma prea multa energie.



    Ms de raspunsuri, se poate inchide.



    #edit: si eu am gafat o data, cand am terminat o astrofizica noaptea, dupa fs.