TD : 19.857.949.000 ; Ninja: Qwerty & MarkNemo & Thellu [SGC K] vs JustMe [Elders]


  • Dedicat aliantei si pretenashilor

    Il consider mai mult un ninja decat un atac pe mine^^

    Dupa ceva "activitati" nocturne impreuna cu pretena am zis sa imi fumez tigara de dupa uitandu ma daca se mai intampla ceva pe ogame, l-am deschis si i-am vazut pe cei 3 crai care veneau galopand spre mine , am facut ceva simulari si am decis sa portez flota caci ei atacau 1k transuri mari cu 1.4kk nave 8|

    Ru atacatori



    Atacator qwerty [SGC K]
    ________________________________________________


    Distrugator 102
    Vanator usor 331.617
    Vanator greu 10.000
    Nava de razboi 58.698
    Interceptor 2.257
    Crucisator 3
    _________________________________________


    Atacator MarkNemo [SGC K]
    ________________________________________________


    Vanator usor 510.000
    Vanator greu 6.000
    Crucisator 43.000
    Nava de razboi 21.000
    Bombardier 1.000
    Distrugator 7.000
    Interceptor 14.000
    _________________________________________


    Atacator thellu [SGC K]
    ________________________________________________


    Nava de razboi 33.570
    Transportor mare 150
    Interceptor 13.000
    Distrugator 8.205
    Bombardier 1.508
    Vanator usor 318.839
    Vanator greu 795
    Crucisator 44.245
    _________________________________________


    Aparator JustMe [Elders]
    ________________________________________________


    Transportor mic 46.476
    Transportor mare 12.518
    Vanator usor 952.485
    Vanator greu 12.479
    Crucisator 151.792
    Nava de razboi 63.510
    Nava de Colonizare 7
    Proba de spionaj 740
    Bombardier 114
    Distrugator 8.030
    RIP 77
    Interceptor 38.131
    Laser Usor 3.239
    Laser Greu 300
    Tun Gauss 100
    Tun Magnetic 150
    Scut Planetar Mic 1
    Scut Planetar Mare 1
    _________________________________________



    Dupa lupta ...


    Atacator qwerty [SGC K]
    ________________________________________________


    Distrugator 97 ( -5 )
    Vanator usor 4.219 ( -327.398 )
    Vanator greu 396 ( -9.604 )
    Nava de razboi 38.057 ( -20.641 )
    Interceptor 1.876 ( -381 )
    Crucisator 2 ( -1 )
    _________________________________________


    Atacator MarkNemo [SGC K]
    ________________________________________________


    Vanator usor 7.367 ( -502.633 )
    Vanator greu 271 ( -5.729 )
    Crucisator 10.394 ( -32.606 )
    Nava de razboi 14.866 ( -6.134 )
    Bombardier 899 ( -101 )
    Distrugator 6.660 ( -340 )
    Interceptor 12.069 ( -1.931 )
    _________________________________________


    Atacator thellu [SGC K]
    ________________________________________________


    Nava de razboi 22.173 ( -11.397 )
    Transportor mare 4 ( -146 )
    Interceptor 10.896 ( -2.104 )
    Distrugator 7.738 ( -467 )
    Bombardier 1.332 ( -176 )
    Vanator usor 4.163 ( -314.676 )
    Vanator greu 32 ( -763 )
    Crucisator 9.876 ( -34.369 )
    _________________________________________


    Aparator JustMe [Elders]
    ________________________________________________


    Transportor mic 722 ( -45.754 )
    Transportor mare 628 ( -11.890 )
    Vanator usor 15.703 ( -936.782 )
    Vanator greu 552 ( -11.927 )
    Crucisator 26.870 ( -124.922 )
    Nava de razboi 35.528 ( -27.982 )
    Nava de Colonizare 1 ( -6 )
    Proba de spionaj 2 ( -738 )
    Bombardier 98 ( -16 )
    Distrugator 7.485 ( -545 )
    RIP 77 ( -0 )
    Interceptor 28.654 ( -9.477 )
    Laser Usor 46 ( -3.193 )
    Laser Greu 18 ( -282 )
    Tun Gauss 31 ( -69 )
    Tun Magnetic 30 ( -120 )
    Scut Planetar Mic 1 ( -0 )
    Scut Planetar Mare 1 ( -0 )
    _________________________________________



    Lupta se incheie cu o remiza.


    Atacatorul a pierdut un total de 9.475.954.000 unitati.
    Aparatorul a pierdut un total de 10.381.995.000 unitati.
    La aceste coordonate in spatiu plutesc 8.342.483.400 metal si 3.194.792.400 cristal.


    The chance for a moon to be created from the debris was 20%.
    ________________________________________________


    Camp de ramasite recyclat de aparator(i):
    1.655.210.000 Metal si 1.655.210.000 Cristal
    1.770.837.600 Metal si 1.539.582.400 Cristal
    3.310.420.000 Metal si 0 Cristal
    415.635.800 Metal si 0 Cristal


    Camp de ramasite total reciclat de aparator(i):
    7.152.103.400 Metal si 3.194.792.400 Cristal



    Sumar al profitului/pierderii:


    Sumar atacator(i)
    Metal: -6.783.883.000
    Cristal: -2.475.544.000
    Deuteriu: -216.527.000
    Atacatorul(ii) au pierdut un total de 9.475.954.000 unitati.


    Sumar aparator(i)
    Metal: 23.745.900
    Cristal: 341.766.900
    Deuteriu: -400.612.000
    Aparatorul(ii) au pierdut un total de 35.099.200 unitati.




  • Lucrurile stau cam asa . Am atacat in orb fara spy imediat dupa restart. Just nu era on line. Numai ca thelu nu avea deuteriul unde trebuie asa ca atrebuit sa intarziem cam 20 min atacul. la si 30 just a intrat. Aveam optiunea sa retragem dar atat eu cat si thellu ne doream o lovitura de retragere. Cum intarzierea atacurilor care nu fusese programata a facut ca recsurile mele sa ajunga dupa lovitura am retras recsurile. De fapt nu ma mai interesa sa recoltez. Cu 30 sec inainte de impact just a avut activitate pe luna atacata. Adica si-a trimis la plimbare recsurile. Habar nu am daca minte si acolo avea sau nu avea flota initial. Inclin sa cred ca minte. Ramane ca am dat lovitura cu ce mai mare td de pe kassy. Singurul care dorea sa mai ramana in joc Mark Nemo, dupa acest hoff a si recoltat 45k recsuri . Adica justme are pierderi dor in deuteriul navelor pierdute. Restul cam cat a pierdut atat a si recoltat. La mine si la thellu nu conteaza noi eram in v mode si decisi sa renuntam de o sapatamana.
    Ca justme nu are nici umbra de fairplay si vorbeste cum vorbeste prezentand lucrurile deformat tine doar de educatie si ingamfare. Nu sunt eu in masura sa ii fac educatie.
    Ideea e ca a iesit multumitor pt noi cei 3 atacanti fiecare din noi indeplinindu-si obiectivul.
    Acum o sa caut un miner pt a prelua contul meu pt ca are mine mari. Ce o sa faca thellu cu contul lui nu stiu. Poate va spune el.
    Multumesc pt zbor Mark si thellu si bafta in toate cele.
    Just esti quintesenta romanului tipic. Mai bun exemplu ca tine nu se poate. De altfel am si anticipat ca o sa te grabesti sa postezi tu si te-am ironizat in PM.



    Ah da... regret urarile facute lui justme dupa acest hoff in PM / Politetea mea e inutila la asa om.

  • frumoasa cafteala s-a meritat sa ma trezesti


    bine bogdan sper sa nu iti intre nanitii in greva ca ii muncesti 24-24 timp de 7 zile fara zile libere fara pauza de cafea si tigare
    felicitari inca o data


    sper sa nu se mai laude citro ca a reciclat si ca e pe plus bla, bla deci, ca si valoare ce ai pierdud ai reciclat ei ce au pierdut au luat ..... avant pioneresc
    refacere usoara (PUN pariu atac de retragere citro nu se poate in retragere ogame e mai rau ca nicotina, nu vom mai juca am vrut sa-i dam la giole lui just dar nu a iesit ca asta in loc sa doarma *lucra in tura 3* si dupa munca isi savura tigarea....vrajeli NU le-a iesit ) cei trei crai :lol:
    Bogdan vezi ca tutunul dauneaza grav la flote deci , acum ca ai resurse o sa lansez pe tine cu un zaibar


    FElICITARI INCA O DATA SI REFACERE USOARA THELLU SI MARK - CITRO NU MERITA RESPECT

  • Având în vedere istoricul, am să vă rog să rămâneţi la subiect. Păstraţi remarcile personale, răutăcioase şi agresive, acolo unde le este locul.

    Mugadabumbu: Si trebuie sa ma iau de viata ta, ca imi furi gagicile
    Gusty: Je t`aime :hug:
    Sharky: moi aussi! :hug: j'adore quand tu parles francais :hug:
    Superman.jpg

  • Iar ma cert cu unii... dar nu ma pot abtine
    Batalia este superba, nimic de zis. Felicitari pentru aceasta lupta tuturor participantilor.


    @De 10 ani incoace citro si cand pierde, pierde ca asa a vrut el. Sa fie lovitura de retragere... :))

  • A APUCAT CITRO SA POSTEZE INAINTEA MEA SI EXACT CE ANTICIPAM VRAJELI CITRONISTE
    FELICITARI INCA O DATA BAIETI (MAI PUTIN PT QWERTY)


    BOGDAN FACI ANGAJARI DE PILOTI AI GRIJE CE SALARII LE DAI SI CE CODITII DE MUNCA CA FAC ASTIA SINDICAT SI TE BOICOTEAZA


    FRUMUSETEA JOCULUI SI CE E FRUMOS CAND RESURSELE AJUNG IN DESAGA UNUI SINGUR JUCATOR

  • Mai eu am explicat. de ce am facut si ce am facut. Ca voi sunteti lipsiti de bun simt nu e problema mea.
    Nu ma cert cu nimeni spun ce am de spus si demonstrez ca nu mint. Ce ne impiedica sa retragem? Nici retur nu putea sa dea pt ca flotele au fost fragmentate mai putin a lui Mark unde in prostia noastra am crezut ca just are capacitatea sa dea un retur si il asteptau si ripurile. A fost pregatire pentru nimic.
    Stiu ca in ceea ce posteza just flotele apar unitare dar adevarul e ca au fost fragmentate.
    Restul sunt aberatii ale unora care nu au demonstrat nimic deosebit in ogame. Punct



    Istoric Mesaje: JustMe [1:xx:10]



    qwerty 31.01.2016 05:07:45
    bun a iesit frumos ca pt o lovitura de retragere a mea si a lui thellu.
    stiam ca esti on dar mersi ca nu ai ridicat.
    asa ne putem retrage linistiti.
    postam noi sau tu?:)))
    ce e frumos e frumos...
    oricum a fost si ghinion pt ca thelu a intarziat neavand deuteriul unde trebuie si a trebuit sa intarziem inutil...
    bafta la joc justme!
    si sanatate in RL!



    E ca sunt prost cand sunt politicos cu cine nu trebuie?




    thellu transmite
    31.01.2016 04:55:53
    De la: thellu
    si eu ma las ca nu mai am nici eu chef
    MarkNemo transmite
    31.01.2016 04:55:51
    De la: MarkNemo
    Eu n-as prea vrea
    qwerty transmite
    31.01.2016 04:54:59
    De la: qwerty
    nu eu nu retrag. orice ar fi eu ma las de kassy azi


    si ora raportului de lupta


    Raport de Lupta Zeta [2:vvv:7]
    31.01.2016 04:57:59
    De la: Control Flota


    Atacator: (qwerty): 9.475Md
    Resurse:0, Capturat: 0%
    Câmp de rămăşiţe (nou creat): 11.537Md


    Apărător (JustMe): 10.381Md
    Reparat: 2.443

  • Iar ? Cand planurile nu au acelasi rezultat cum au fost gandite de regula oamenii normali se retrag si incep alt plan.Odata ce s-a ajuns sa ajunga recurile inaintea la atac e clar ca nu mai avea rost lasat atacul.Dar uitam despre cine e vorba...


    Ru atacatori :-j


    Gusty : Nasol esti in verde. In sensul "no fun" ^^
    Ps:Ce spam cu nave de razboi.

    Berzelius wrote:

    Berzelius: trebuie sa o tai
    Squaker: nu o mai folosesti?

  • Nu inteleg cu ce , dar daca spui tu ca sunt sau am fost ingamfat e probabil doar parerea ta , dar deja sunt obisnuit si cei care au vb cu tine pana acuma s au obisnuit cu caracterul tau duplicitar si cu nevoia ta de a "iesi cum vrei tu"

    Pana una alta ii urez refacere usoara lui mark si lui thellu (daca mai decide sa ramana) dar de la tine prefer sa imi i-au la revedere , esti prea "toxic" pentru gusturile mele ca jucator de ogame. Asa ca sanatate in RL si incearca a lasa ogame-ul celor care stiu a piarde.

    Ru mie / thellu si mark



    P.S. Quintesenta nu exista in limba si literatura romana , poate ai vrut sa spui "chintesenta", dar cineva care foloseste cuvinte grele fara de a avea IQ necesar sa le intelega de obicei da "fail-uri" (esueaza). Dc credeai tu ca as vrea sa dau retur doar unei flote cand pot astepta frumos toate resursele la poarta , mi-am dat seama de ieri dimineatza ca urma sa atacati cand am vazut activitate la tine si thellu pe principala la reset si ati lasat-o balta cand ati vazut ca sunt on. Flota era in g4 dupa simulari a fost portata unde atacati voi adica atunci cand ati vazut voi activitate de la asta a fost...

    Just esti quintesenta romanului tipic. Mai bun exemplu ca tine nu se poate. De altfel am si anticipat ca o sa te grabesti sa postezi tu si te-am ironizat in PM.

    - Trolling;
    Mao

  • Iti spusesem ca e lovitura noastra de retragere. Felul in care ai postat si ca ai postat tu in locul nostru arata cum esti. Restul sunt vorbe. Si da numai Mark va continua. Si eu si Thellu eram hotarati sa renuntam la serverul asta inca de acum cateva saptamani.
    Nu am incercat sa iesim in evidenta ca nu stiu ce mare hoff am dat am spus d ela inceput de ce am facut si cum am facut. Am vrut retragere cu cel mai mare td. Daca putea sa iasa mai bine era ok. Oricum ce recoltam ajungea la Mark pt ca doar el continua. Nu a fost sa iasa perfect a iesit bine si asa.
    Si nu indrazni sa vorbesti tocmai tu de...caracter.



    Si un sfat cauta in dictionar cuvantul duplicitar. Nu ii sti sensul. Am fost si voi fi corect mereu cu cei ce joaca ogame si cu cei din RL. Nu am dat nimanui tzepe sau sa pacalesc pe cineva asa ca sa nu indraznesti sa mai zici ceva...
    si da am gresit la chintesenta. se mai intampla


    Chiar de e asa cum zici ce mare skill ai aratat sa portezi si sa ridici niste recsuri? Puteam sa retragem cu 30 sec inaite cand ai avut activitarte dar nu am vrut. Si atunci ce resurse aveai la nas? Da sa dai un retur e mai greu...Dar fi calm inveti tu pana la urma.

  • Mai Citronel las-o balta ai fost guster , nu te mai da cocos invata sa pierzi nu te mai fofila ca ai vrut sa va prapaditi flota de farmecul jocului,
    scopul vostru a fost altul- nu v-a iesit- dar esti prea infumurat , si sa o zicem pe direct nu ai avut respect fata de nimeni nici macar de partenerii de joc si nu meriti respect
    Ai facut rec in dusmanie sa luati voi caimacul ati luat-o de.. " praful de pe toba" nu v-ati vazut.
    Nu mai da lectii de gramatica ca esti paralel sau iti scrie Despina ca pe tine te depaseste .
    Nu mai murdari farmecul jocului ,ca noi care vrem sa mai jucam, sa ne relaxam ,sa uitam de greutati ne provoci greata .
    Felicitari Bogdan si nu mai raspunde la provocarile acestui om ... daca si asa esti si in viata reala vai de tara asta...
    felicitari Thellu si Marc si pacat ca v-ati aliat cu acest infumurat


    Eu spun să o laşi baltă tu. Ai 3 reply-uri, într-un thread unde nu ai nici o contribuţie

    Gusty

  • Abdulah tu sa vorbesti pe subiectul unde te-am lasat fara flota. Aici daca ai ceva de spus in afara de improscat cu noroi esti bine venit. Daca nu tine-ti pliscul. Nu faci decat sa arati ce caracter ai.
    A fost o infruntare frumoasa cu un scop bine definit scop care am demonstrat ca il aveam inainte de lovitura.
    Iar colegii de alianta eu zic ca ma respecta asa cum si eu ii respect. Nu esti tu in masura sa vorbesti in numele lor.
    Iti rept tu sa vorbesti cand ai merite in acest joc. In afara de meritul de a da din gura.



    Cred că e momentul să încetezi şi tu.

    Gusty

    *Avertisment pentru spam*

  • Abdulah nici eu nu-s prieten cu citro dar nu murdari aceasta batalie frumoasa, aceasta lupta extraordinara cu astfel de cuvinte. Nu dovedesti decat faptul ca esti mai jos decat oricine a postat in acest topic.
    Lasati faptele sa vorbeasca, rezumati-va la felicitari sau simple critici... Jocul asta, staff-ul si oamenii de pe forum merita mai mult decat murdariile aruncate fara a gandi mai inainte.
    Inca odata vreau sa felicit sincer toti participantii la lupta. Bafta tuturor orice alegeti sa faceti de acum incolo....

  • Eu cred că am stabilit cu toţii, să facem acest forum, un loc mai bun pentru toată lumea. A zis citro că este un hit de retragere ? SĂ FIE.
    A zis JustMe că este un ninja ? SĂ FIE


    Amândoi au primit ceea ce şi-au dorit. De ce trebuie să ne purtăm urât ? Nu înţeleg.

    Mugadabumbu: Si trebuie sa ma iau de viata ta, ca imi furi gagicile
    Gusty: Je t`aime :hug:
    Sharky: moi aussi! :hug: j'adore quand tu parles francais :hug:
    Superman.jpg

  • felicitari tuturor pentru acest "gang-bang" , si Felicitari lui Just me care a iesit foarte bine din aceasta lupta.
    interesant cum Citro , cand o musca , o musca ca asa a vrut el , nu pentru ca cineva ar fi destul de bun incat sa il poata ninja, sparge etc. doar pentru ca citro a vrut asa , si ca se lasa.
    sunt foarte curios daca i-ati fi spart doar o parte din flota, lui Just, si s-ar fi echilibrat unpic universul ,, daca mai era o lovitura de retragere. (probabil ca nu)
    felicitari Just me si Ru atacatori .

  • sal....nu as fi vrut sa dau o replica celor spuse mai sus, dar dupa citirea lor ma vad nevoit sa vin cu parerea mea......atacul a fost gandit din timp..toti 3 am relocat in apropierea lui justme tocmai in ideea de a consuma cat mai putin deuteriu si de a ajunge cat mai repede...stim ca justme a vazut noua locatie a noastra, dar(parerea mea) a lasat flota acolo stiind ca toti 3 nu am fi putut sa i-o dizolvam...si cam asa a fost....CITRO a vazut activitatea la justme, ne-a intrebat daca ne retragem, dar fiind atat de matinali, tot ne trezisem din somn...am zis, fie ce-o fi, mergem inainte....eu plecasem si cu recurile, peste 45.000 care ajungeau la cateva minute dupa atac(acesta fiind intarziat tot din cauza noastra, un coleg nu a avut destul deuteriu si asta ne-a costat), iar CITRO trimisese recurile, dar dupa vederea activitatii a retras, ca asa bilantul poate ar fi fost altul..una, peste alta, eu, personal am iesit in paguba( ce am pierdut din nave, am recuperat partial cu metalul reciclat), dar macar am avut satisfactia de a mai nivela putin flotele existente pe univers....justme era mult mai in fata noastra...in final.....felicitari justme pt cum a rezolvat atacul nostru....bravos lui CITRO si thellu pentru cooperare, la o ora atat de timpurie...acum nu stiu ce aveti cu CITRO, dar pentru mine a fost un coleg ca toti colegii din alianta..mi-a placut sa lucrez cu el...asta e..ogame merge mai departe cu noi sau fara noi...toate bune tuturor...