Nou sistem de avertizare/suspendare valabil din 20 mai

  • Am inteles ca:
    1. Juma de op e comunist dar si lider
    2. Nu trebuia deschis acest subiect.
    3. O fi democratie dar regulamentul e regulament.
    4.Scopul sistemului de banare e sa te impiedice sa injuri sau sa fi nepoliticor.
    %. Suntem niste ingrati ca nu intelegem ce mare bine ni se face.
    7. Subiectul asta e deschis ca eu si altii ca mine sa enervam conducerea si sa putem sa batem campii spunand acelasi lucru pe j'demii de pagini.
    Am inteles ceva gresit?
    Cred ca nu...Totusi..
    1. Daca dai o pedeapsa si ala pedepsit o executa de ce la a treia pedeapsa il executi de tot?
    Raspunsul a fost ca ala nu merita sa fie in comunitate si e bine sa il dai afara de tot.
    Am obiectat ca :daca specimenul chiar vrea sa te injure isi face alt cont si te injura. Am si specificat ca nu aveti metoda sa il impiedicati. Si stiti bine ca am dreptate nu mai repet argumentatia.
    Am obiectat si in privinta avertismentelor. Daca in viitor nimeresti unul ca draq pe post de BA, care bana dupa bunul chef? Banarea definitiva e masura extrema si nu ar trebui sa apara si nu ar trebui sa fie deca una exceptionala (oricum nu are valoare am explicat de ce)
    2 De ce ati mai deschis subiectul asta e discutii daca nimic nu se poate schimba? Sa primiti felicitari pt initiativa si sa astupati gura celor care nu le place?
    Nu veniti cu raspunsul penibil al lui MAO ca e deschis ca eu sa pot abera pe subiect. Am fost dupa cum fedeti cam multi...aberatori.
    Apreciez ca pe acest subiect nu s-au dat avertismente. E drept ca daca dadeati probabil ca demonstrati ceea ce nu era de demonstrat totusi...
    Ar ma fi ceva. In 8 ani sunt destui care sunt considerati utilizatori ok care au obtinut cu ghilimelel d erigoare suficiente avertismente ca acum sa fie banati definitiv...Prin absurd daca forumul asta mai dureaza 8 ani nu credeti ca se poate ajunge in situatia in care destui or sa fie banati definitiv pt avertismente cumulate in 8 ani?


    Cineva raspunde care e logica banului definitiv prin cumulare de avertismente?
    Nu era mai sumplu s aii dai 30 de zile de exemplu? Si apoi din nou 30? E o perioada suficienta pt cineva care doreste sa isi pastreze contul si nu are chef sa injure din alt cont...


    Si o intrebare...S-a sustinut ca avertismentele obtinute pana la acest moment s-au sters. Totusi mai sunt banati definitiv cativa. Cu astia ce faceti?

  • Ar mai fi o problema minuscula la care trebuie sa raspundeti.
    Sa dau exemplu caz real. Am postat gresit un hof. Nu stiu cum dar in loc sa fie la hoffuri cu titulatura "Nou top 10" a ajuns direct in top 10. Ca nu trebuia sa am acces eu deloc sa pot posta acolo direct in top 10 e alta poveste. Dar am gresit si am primit avertisment si moderatorul a trimis subiectul acolo unde trebuie.
    Perfect asta e un avertisment potrivit vechiului regulament de zero puncte.
    Tot eu am insultat pe Adama intr-un post d eprin 2009. Nu conteaza daca era insulta sau nu. Dar sa zicem ca era. Avertisment si 2 puncte am luat.
    In contextul actual in primul caz luam avertisment si in al doilea tot avertisment.
    E corect? E logic?
    Puneti pe picior de egalitate o greseala si o insulta care implica intentie.
    Sa zicem ca fac vreo 3 greseli din asta si vreo 3 spamuri. La urmatoarea iau ban
    Iar Adama sa zicem (facem abstractie ca nu mai apare pe forum) trinateste vreo 6 insulte si la urmatoarea ia ban.
    E corect?
    Eu zic ca nu.
    Ala cu insulte repetate ar trebui pedepsit poate chiar mai devreme iar cel ce greseste sau pur si simplu vorbeste mai mult nu poate sa fie pedepsit in acelasi fel.
    Asa ca ori modificati sau precizati ce inseamna avertisment in momentul actual ori pastrati punctajele din vechiul regulament.
    A gandit cineva chestia asta?
    Cum e cerinta lui Mao si hotararea liderului CoMa e cazul sa raspunda ei.
    Macar sa imi spuna :"ba iar bati campii nu e nimic logic in ce spui tu, noi avem dreptate" sau "Facem cum vrem noi ca tu ne enervezi"
    Sa nu veniti cu povesti de genul "Pai la greseli nu dam avertisment " pt ca ati precizat clar ca doar sistemul de punctaj dispare si e inlocuit cu avertismentul.

  • Citro - confunzi avertismentul cu warn-ul si uite diferenta:


    Avertismentul - are 0 puncte ( deci nu te afecteaza ) si are scopul de a atentiona userul ca nu este pe directia buna si are posibilitatea sa invete / corecteze ce nu face bine. Poti sa iei si 500 pe zi, ca nu se va intampla nimic


    Warn-ul - asta are ceva puncte si de asta vrei sa te feresti.


    Doar e perfect normal ca pentru greseli sa nu se dea warn direct pentru ca se posteaza un HoF la zona de CR / titlu gresit / se posteaza direct in sectiunea de Top 10, etc . Se mai greseste si eu personal, niciodata nu am dat warn pentru asa ceva, ci s-a rezolvat printr-un PM, explicand cum este corect si cu modificarile de rigoare pe forum. Daca acel user posteaza de 3 - 4 ori gresit, asta dupa ce i-am tot scris am modificat pe forum, cred ca toti suntem de acord ca isi merita warn-ul.

  • warn= avertisment
    Mai e ceva de discutat?
    Si ati spus ca nu se mai aplica sistemul de puncte. E chiar sters cu o linie in regulament.
    Invatati sa fiti corecti si sa nu va ascundeti dupa deget.

  • Citro, spre deosebire de ceilalti useri ai forumului, cu tine nu se poate discuta din pricina orgoliului tau fara margini. Esti arogant, orgolios si de multe ori fanatic. Iti inteleg frustrarile pricinuite de eliminarea sau neacceptarea ulterioara in staff, dar nu accept sa ne dai lectii, NU esti in masura. Deciziile administrative le luam noi in deplina responsabilitate, si nu avem nevoie de consilierea nimanui, cu atat mai putin a ta.


    Daca tot ceea ce se intampla pe acest forum nu este pe placul tau, fa-ti o favoare si lasa-ne in nimicnicia noastra.
    Te intreb, daca in toti acesti ani ai primit avertismente si suspendari nenumarate, inseamna ca toti Administratorii de forum, Super moderatorii si moderatorii (care insumeaza un numar considerabili de oameni) au avut sau au ceva personal cu tine? Oare nu iti este clar ca atitudinea ta este profund gresita?


    Nu, nu e nevoie sa-mi raspunzi.


    Topic inchis temporar.

    When you become angry, think about the consequences - CONFUCIUS

  • Topic redeschis discutiilor civilizate. Din clipa aceasta orice derapaj in comentarii va suporta rigorile regulamentului forumului.


    Fii informat ca daca deja ai comentat in acest topic de nenumarate ori, daca vei continua sa o faci in acelasi stil spunand acelasi lucru, se va considera post-hunt.


    Topicul este redeschis doar pentru aceia care inca nu au comentat inca si doresc sa o faca.


    Multumesc !

    When you become angry, think about the consequences - CONFUCIUS