Cata materie v-a daruit eventul asta?

  • Intrebarea mea e pe deplin justificata. Am trimis pe doua servere unde joc cred ca peste 100 expeditii in zilele astea si am cules 0 (zero) materie. A mai patit cineva chestia asta?

  • Ce coincidenta! Exact asa am patit si eu - n'am trimis nici o expeditie, si nici materie n'am primit... Fantastic, dom'le!

    “Never play chess with a pigeon.

    The pigeon just knocks all the pieces over.

    Then shits all over the board.

    Then struts around like it won.”

  • Va rog sa ignorati moderatorul care face spam oficial (la el se poate la noi nu) si sa raspundeti la intrebare.
    Cam cate expeditii ati trimis si cata materie ati cules?


    Ciudat mi se pare ca pana la event tot mai culegeam ceva materie, dar acum cu eventul cand ar trebui sa fie de 9 ori mai multa nu mai vine nimic...


    - Editat, ai grija ce afirmi.
    Mao

  • [quote='Das','index.php?page=Thread&postID=459293#post459293']aveti sansa sa obtineti de pana la 9 ori mai multa Materie Intunecata in Expeditii (in cazul gasirii acesteia)![/quote][color=#009900] Nu se spune nicaieri ca se gaseste pe toate drumurile... Oricum, am raportat unde trebuie, daca este vreo defectiune se va remedia.[/color]

    When you become angry, think about the consequences - CONFUCIUS

  • Salutare! Nu stiu cum s-a desfasurat treaba pe .ro, dar pot sa va spun ca la polonezi (.pl) a functionat cum trebuia eventu'. Am luat dm din expeditii, colegii asemenea (chiar mai multa, considerand ca au fost mai activi ca mine). Din ce stiu, si pe .org a functionat ok).


    //(Nasza ekspedycja przeprowadziła niezwykły eksperyment. Naukowcom udało się wydobyć Antymaterię z umierającej gwiazdy.
    Zrabowano: 4.842 Antymateria.))//


    //(Znaleźliśmy wrak obcego statku, a w nim mały pojemnik z antymaterią.
    Zrabowano: 3.519 Antymateria)//


    Edit: eu am luat doar de 2 ori dm, insa am facut fix 9 expeditii.

  • evenimentul a mers, in stilul romanesc.... ieri am primit Dm 1 din 40 expeditii.... mai mare paguba, cum este mai nou loteria expeditiilor.
    Pe mizar 1/2 expeditii sunt cu perderi. restul nu aduc castig.
    azi am facut 60expeditii fara dm... multi pirati, nave exotice... cateva nave, cateva resurse....

  • Eu nu am trimis multe 3x3 si am prins la fiecare tura cate o exp cu MI.
    Am luat 9406 Mi in total.
    Nu cred ca a existat vreo problema.
    Spor la joc all!
    Bafta

    [align=center]

    [/align] [align=center][img]https://dl.dropboxusercontent.com/content_link/XugqlFwq2Nd7Us3oRt0ejVqdNf4UoY6yUpes507IoPUhiT1OpEHRGF5RypuJxcYP/file?dl=0&duc_id=oXjAKoeKFRS3ejWcIaRiz00VqDQa7o9AfDHKNeNRvDSfVBHFIuinSh6A5cDmFbAd&raw=1&size=640x480&size_mode=3[/img] [/align]
  • evenimentul a mers, in stilul romanesc....


    De ce unii dintre voi aveti impresia ca romanii sunt mai speciali decat toate natiile la un loc?
    Evenimentele se produc si exporta catre toate comunitatile in acelesi timp si cu aceleasi setari stabilite de catre decidentii GameForge.

    When you become angry, think about the consequences - CONFUCIUS


  • De ce unii dintre voi aveti impresia ca romanii sunt mai speciali decat toate natiile la un loc?
    Evenimentele se produc si exporta catre toate comunitatile in acelesi timp si cu aceleasi setari stabilite de catre decidentii GameForge.


    Sa traiesti in Romania nu e suficient? Crezi ca aici e vreunul care sa te faca sa te simti special?!?
    Mao, ia-ti un concediu si vino in tara... daca iti e dor de JUNGLA!

  • Mao, ia-ti un concediu si vino in tara...


    De unde sa vin, mister? Sunt un mandru locuitor al Brasovului, si ma simt foarte bine acolo unde sunt. ^^
    Hai sa incercam sa ramanem in subiect.

    When you become angry, think about the consequences - CONFUCIUS

  • In .org (unde car pianul), in timpul evenimentului cu 40% la luni, am consumat 200.000 probe pentru vreo 5 luni. :) In medie 6 valuri pentru 1 luna cu 40% sansa. Eveniment romanesc, don'le, ce mai...
    Probabil ca RNG-ul ii avea inscrisi pe unii la lista de "dujmani". Sau poate ca, intr-adevar, unele evenimente nu functioneaza chiar asa cum ar trebui. Dar hai sa n-o dam in povesti cu romani.

    UOB7Q6B.png



    axE: mai dar tu tot timpul esti gica contra
    Motanu: la cati pro sunt in jocul asta...


    Gusty: Știi ca nu insist pe ceva decât atunci când știu sigur ca am dreptate. Ulterior îmi dau seama ca am greșit și îmi cer scuze


  • cum eu trimit expeditii pe toate conturile nu pot spune ca nu am gasit materie intunecata...acum fiecare ar vrea sa gaseasca cat mai multa....parerea mea....suntem neam de carcotasi...

  • 154 de expediti pe doua servere. Pegasus si Orion. Pe Pegasus nici o expeditie nu s-a intors cu MI. Pe Orion doar 2 expediti. Cand nu e eveniment din asta din 100 expeditii cam 15 se intorc cu MI. Am statistica pt ca ma plictisesc si fac simulari de crestere. A mai fost si alta data event cu MI si proportia de 15% s-a pastrat. Ei bine de data asta nu s-a pastrat. Eu cumpar materie deci ce iau din expeditii e nesemnificativ. Totusi am fost deranjat ca pana cand sa postez pe forum nu luasem nici un pic de materie.
    Nu veniti cu fabulatii ca e server romanesc. Sau ca e noroc sau nenoroc. Aici e chestie de statistica.
    A fost un bug. Punct.

  • De data asta, sunt de acord cu CITRO :)


    M-am plictisit să tot trimit expediții și să îmi revină cu extratereștrii. Oricâte aș fi trimis, aș fi luat maxim de două ori. Ceea ce nu mi se pare chiar ok. De aceea am și renunțat la ideea de a mai trimite expediții.

    Mugadabumbu: Si trebuie sa ma iau de viata ta, ca imi furi gagicile
    Gusty: Je t`aime :hug:
    Sharky: moi aussi! :hug: j'adore quand tu parles francais :hug:
    Superman.jpg

  • De data asta, sunt de acord cu CITRO

    Ceea ce nu mi se pare chiar ok

    Sunt de acord cu gusty,am trimis si eu ieri pe event 4 expeditii si oha M.I.


    1.Urmatoarele nave fac acum parte din flota:Proba de spionaj: 239
    Vanator usor: 54
    Transportor mic: 5
    2.In ciuda primelor, foarte promitatoare scanari ale sectorului, din nefericire ne-am intors cu mainile goale.
    3.Pe un planetoid izolat am gasit niste campuri de resurse usor accesibile si am strans cateva cu succes.
    Cristal 450.000 au fost capturate


    4.Pe o luna mica cu propria atmosfera expeditia ta a gasit niste depozite uriase de resurse in stare bruta. Echipajul de la sol incearca sa ridice incarcatura de comoara nationala.
    Metal 1.850.000 au fost capturate
    M-am enervat si am iesit la un paysafe card.

    "Să fii învins, dar nu supus – asta este victorie. Să fii victorios si să te culci pe lauri – asta este înfrangere"(Józef Piłsudski)


    Who doesn't respect and value his past, is not worth the honour of the present, and has no right to a future · (J.P.)



    ”Soluția creștină de a arăta că lumea este diabolică și urâtă, a făcut ca lumea să ajungă diabolică și urâtă” – Friedrich Nietzche

  • Au mai fost evenimente cu materie, nu s-a plans nimeni pana acum. Eu personal am renuntat de foarte mult timp la expeditii fie ele cu sau fara eveniment. Ultima data am trimis vreo 20 pe parcursul catorva ore. Cateva resurse, ceva nave useless, in rest nimic, si am mai si asteptat dupa unele expeditii ca s-au pierdut. Deci, mai bine lansam atacuri pe inactivi in timpul respectiv. Ceea ce vroiam sa zic e ca n-am motive sa ma plang de eveniment ^^

    Quote




    Quote

    Inregistrat pe forum din: Monday, July 23rd 2007, 1:01am
    "Ca sa-ti dai seama ca esti prost, trebuie sa te duca mintea !"