Razboi Concurs: XP delete vs Honor (Honor Old Boys).

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Razboi Concurs: XP delete vs Honor (Honor Old Boys).

Dupa cum spune si titlul, este timpul sa ii dovedesc pe baietii si fetele din Honor.

Motivulele declararii razboiului sunt:
    1. Sunt mai bun decat ei toti la un loc.
    2. Rivalitatea din joc.
    3. Distractie.
    4. Am tupeu si coloana vertebrala.
    5. Raman in istorie, jucatorul care a castigat un razboi impotriva unei aliante cu 6 jucatori mai sus clasati.
    6. Voi din satelitii mei nu puteti face TD, dar eu din apararile voastre pot.

Razboi Concurs:
    Conditiile de razboi sunt:

• Deoarece suntem intr-o faza avansata a jocului propun sa se ia in considerare doar atacurile cu TD de mai mare sau egal cu 10M. ASTA DACA AVTI COLOANA VERTEBRALA!
    • Razboiul se incheie in timpul regulamentar sau fie in cazul in care Alianta Honor isi schimba numele timp de o luna in "Zeul XP delete", sau in situatia in care ca prin minune sa pierd flota sa imi schimb numele timp de o luna in "Sluga Honor" si sa imi sterg 5 din cele 8 planete.
    • Membrii honor care sunt mai sus clasati decat mine, vor fi scutiti de razboi doar in cazul in care furnizeaza cate 50M deuteriu gratis catre XP delete.
    • NU se accepta implicarea tertilor care sufera in timpul atacului, pierderi mai mari 5M, asta pentru a evita spamul conturilor de suport pe care cei din Honor le Detin.

Astept confirmarea fondatorului @tulanukey pentru acceptarea conditiilor de razboi, va rog sa evitati spamul si sa evitati sa va plangeti.
    In cazul in care tulanul nu accepta conditiile de razboi in 12 ore, revin un razboi standard. DISCUT DOAR CU FONDATORUL!!!

Ne auzim in 12 ore cu startul.

PS: sa ii explice cineva lui tulan, care e treaba cu razboiul.

SiriusRo rank 1: 30.07.2017 - 23.10.2018(fuziune).
    111 HOF (5 TOP 10 SOLO si 5 TOP 10 ACS).

The post was edited 2 times, last by xp_delete ().

• I-ti admir abilitatea de a specula fiecare amanunt din regulamentul jocului si ca urmare pot sa-ti spun urmatoarele:
    1.Deoarece toti membrii aliantei lucreaza iar declaratia ta de razboi a venit prin surprindere nu am putut discuta cu toti membri asa ca nu am putut lua nici o decizie;
    2.Ai uitat sa publici in lista membrilor viceamiralul de flote de la noi in persoana lui Cosmin, si exclude pe BlackMaster,77k,Speis care au vacanta pe termen nelimitat.
    3.Ai uitat sa incluzi toti colaboratorii tai fara de care nu poti face nimic, adica: Trident, Celentano, Valy, Cont pe delete, Hono Nobi, Mrx, No Name, Mars, Homealone.
    4.Atat motivele cat si cererile sunt puerile.

In concluzie am schimbat numele aliantei pentru a obtine un ragaz de 24h timp in care sa putem negocia termenii iar daca nu esti de acord va trebui sa te multumesti cu un razboi standard.

P.S. data viitoare posteaza in jur de ora 15.00 ca sa avem timp de comunicare..

The post was edited 7 times, last by tulanukey ().

• si aici vrei sa furi???d_zeul ogamelui!!!nu te mai proclama aiurea nu stiu c sfant!!joaca cu baietii buni si dupa ce ii lasi p toti fara flote te poti declara cel mai bun!!!antares esti slabut!!p pegasus ti ai spart flota in boom si dupa ai disparut din peisaj!!!cum poti sa spui ca esti un zeu??? rotfl rotfl ...Inceteaza te rog cu aberatia asta ca altii chiar te cred! :lol: !!scuzati spamul!!!un ogame frumos all!!
  • tulanukey wrote:

.Ai uitat sa incluzi toti colaboratorii tai fara de care nu poti face nimic, adica: Trident, Celentano, Valy, Cont pe delete, Hono Nobi, Mrx, No Name, Mars, Homealone.
    Am specificat in regulile propuse, nu sunt aliat cu nimeni din afara FAS-F, pe restul daca ii prind ii sparg, pana isi remediaza vocabularul din joc.

tulanukey wrote:

1.Deoarece toti membrii aliantei lucreaza iar declaratia ta de razboi a venit prin surprindere nu am putut discuta cu toti membri asa ca nu am putut lua nici o decizie;
    OK, revin cu o alta declaratie de razboi, dupa ce discuram in privat regulile, daca nu esti de acord, vei avea un razboi standard, di care am mai multe de castigat... aviz minerilor.

bad bunny wrote:

antares esti slabut!!p pegasus ti ai spart flota in boom si dupa ai disparut din peisaj!!!
    Dar am top 1 dat pe. Pegasus, Sirius, Yakini si acum Antares. Deci stai jos, ai nota 4, ca nu a dat nimeni top 10 pe mine pana acum.

tulanukey wrote:

In concluzie am schimbat numele aliantei pentru a obtine un ragaz de 24h timp in care sa putem negocia termenii iar daca nu esti de acord va trebui sa te multumesti cu un razboi standard.
    Se poate inchide, avem un castigator.

• Pentru a putea sa redactezi o declaratie de razboi acceptabila pentru noi iata conditiile pe care le acceptam:

La inceputul razboiului se va inregistra punctajul la MILITAR din clasament si se va compara cu punctajul de la sfarsitul razboiului.

Se va lua in calcul punctajul la flotele distruse nu la aparare si de aceea propunem ca procentul flotelor distruse trebuie sa fie de cel putin 70% din TD. Trebuie specificat faptul ca nu suntem pe un univers din care sa rezulte ramasite prin distrugerea apararii.

Avand in vedere faptul ca ai o flota in valoare de 2,4 mil de puncte, propunem ca limita minima a unui HoF sa fie de minim 1% din valoarea flotei tale adica sa fie de 24M, din care sa fie minim 70% flote distruse si restul aparare.

Durata conflictului pe care il doresti sa fie de 60 de zile. Odata ajunsi la aceasta limita, alianta invingatoare se va desemna prin calcularea pagubelor facute.

La sfarsitul concursului fiecare alianta are obligatia de a posta pe pagina aliantei rezultatul concursului pentru cel putin o luna, fara alte specificatii ( nu se aceepta expresii de felul "Sluga HONOR" sau alte aberatii care sa duca jocul spre o tenta de saltimbanc in loc de un fairplay serios si demn atit pentru cistigator cit si pentru cel invins ).
  • NU se accepta..... Serios eu unul vs o alianta cu 6 jucatori mai sus clasati decat mine... si va e teama sa jucati dupa reglile mele?

1 vs 6 ma? Si vreti tot regulile voastre pe care nici macar nu le-am inteles.

Vom avea razboi standard daca fugiti, 10M TD era rezonabil...

Rog un admin sa inchida,
    Multumesc!