Fuziune ?

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• onesaint wrote:

Mao wrote:

Se va face cand Gameforge va decide, cu totii (jucatori, echipa) ne-o dorim cat mai curand.
      daca nu se propune, nu se va decide... deci ?!
      Se pare ca nu ai inteles... Crezi ca nu s-a propus?
      Sunt comunitati ogame mult mai numeroase (ca numar de universuri si/sau jucatori) decat cea de pe .ro cum ar fi .org... si nu numai. Se asteapta fuziuni de catre toate comunitatile ogame. Deocamdata raspunsul peste tot a fost "inca nu". Poate peste cateva luni, un an sau doi dar este de asteptat ca atunci sa fie in toata lumea ogame...
      Totul tine de Gameforge...
      Echipa Ogame.ro este aici pentru a te ajuta!
      Click pentru =>> Sistemul de Tichete
      Click pentru =>> Chat ogame.ro

Din zei de-am fi scoborâtori,
      C-o moarte tot suntem datori!
      Totuna e dac-ai murit
      Flăcău ori moş îngârbovit;
      Dar nu-i totuna leu să mori
      Ori câine-nlănţuit.
    • Pana acum toate fuziunile au facut ca din cei 40 de jucatori activi sa devina 20. Dupa parerea mea nu exista universuri echilibrate sau comparabile ca putere care pot fi fuzionate(un aport la treaba asta il are si votul comunitatii asupra universurilor noi deschise). Ar trebuii sa te gandesti la o solutie sa reinvii jocul asta (altfel o sa fim aceiasi 40 de jucatori mereu). Dar sunt tare curios ce propui ruth pentru fuziune.

Edit: acum ceva timp a mai intrebat cineva de fuziune pe universul quantum. Imi permit sa il citez pe @MotanuD

MotanuD wrote:

Fuziunile se petrec mereu la momentul oportun cu respectarea in totalitate a normelor in vigoare si masurilor specifice. Anunturile cu privire la fuziuni sunt facute de catre persoanele de resort la un moment ulterior deciziei de fuzionare.

Iar daca formularea pare bizara sau lipsita de continut, te rog sa intelegi ca acest aspect a fost arhidiscutat, iar informatiile despre fuziuni sunt afisate pe forum in termen de cateva™ zile de la decizia Gameforge. Care decizie este totalemente independenta de comunitatile implicate in proces.
      Oameni sunt multi,dar multi nu sunt oameni.. :thumbdown: