[Război] [BABETE] -vs- [KUKURUKU]

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• [Război] [BABETE] -vs- [KUKURUKU]

Alianța [BABETE] declară război standard alianței [KUKURUKU]

Motivele ar fi următoarele: După ce l-am lăsat fără apărare pe una din planete, unul din membrii lor, Proconsul Mars, ne-a dat un ninja drăguț. Toate ok până aici, noi ne-am amuzat teribil după ce am refăcut de 2, 3 ori mai mult decât am pierdut. Însă apoi a început să insulte și să debiteze tot felul de chestii ce nu credeam că le mai văd în ogame.
    Unele decizii nu țin doar de palpabilitatea lor de a se realiza, ci si dacă-și merită consecințele! Este foarte ușor să bagi bani și să dai cateva click-uri pentru un ninja, dar dacă apărătorul ar fi avut o viziune mai mare a jocului, ar fi știut ca asta i-ar fi fost sfârșitul pe univers.
    Naivitatea de care a dat dovada domnul Proconsul Mars în băgarea modului de vacanță ne-a mobilizat sa declarăm acest război, daca el nu vrea să fie ținut responsabil pentru greșeala sa, colegii săi de alianță or să plătească.! Omul era miner, cu apărări mari, ce avea numele la planete, cumpăr deuterium. De ce am lăsa să joace pe cineva ca el ? Nu există motiv, deci a trebuit eliminat.
    După îndelungi acuzații și fel de fel de speculații, i-am mai ras o planetă de l-am lăsat fără apărare și a băgat contul în mod vacanță, deci scopul nostru inițial a fost atins. Ei bine, alianța de război nu scapă, ei vor plăti în continuare pentru ceea ce a spus și pentru ceea ce a făcut.
    Pe lângă asta, liderul lor Carmaciul, ne tot trimitea mesaje să mergem la el în alianță, că el e liderul nu știu cui spiritualitate. ( LOL )

Suntem toți ăia 8 din top 30!Participăm toți! Pun mai jos, să vadă lumea Liderii Luminii, Atotputernicii universului, liderii Banilor, Zeii Materiei!

Devilutz
    Gusty
    Berzelius
    EvilOn3
    MoonSpell
    c0smin
    Buhnrop
    Ahilles

Prin urmare, fiind liderul Luminii, Conducătorul celor văzute și nevăzute, supremul flotelor, mai mare Lord al vitezei, Prea Fericitul Distrugător de apărări, Ruinătorul de vise, împreună cu ai mei frați ai puterii universale, cei mai șmecheri barosani ai existenței teritoriale desăvârșite, declar război standard, alianței [KUKURUKU]

Proconsul Mars
    sirdanyel
    Sesmar
    Admiral Zagadra
    Whiskey
    fisticK
    President Redshift
    need4speed
    Consul Barym
    Lieutenant Majoris
    fata_cuminte
    Kboom
    SuroKatt
    Lord Ganimed
    Solo
    Carmaciul
    Emperor Pioneer
    Maximus
    Commodore Meridian
    Bandit Titan
    tamburine man
    SilentStorm
    Warkids
    kickssa
    Vulturu
    Mugadabumbu: Si trebuie sa ma iau de viata ta, ca imi furi gagicile
    Gusty: Je t`aime :hug:
    Sharky: moi aussi! :hug: j'adore quand tu parles francais :hug:

The post was edited 4 times, last by Gusty ().

• La ce medie de puncte are alianta KUKU RUKU e ca si cum primii 3 jucatori ar declara razboi tuturor jucatorilor cu numele verde. rotfl rotfl

Nu m-am putut abtine rotfl
    SiriusRo rank 1: 30.07.2017 - 23.10.2018(fuziune). 111 HOF (5 TOP 10 SOLO si 5 TOP 10 ACS).
    Regula: Cel mai bun FS este, sa nu faci FS!

Never
    Idle
    Your
    Fleet
  • fisticK wrote:

Posteaza-ti babalacii ce participa la razboi conform regulilor
    Eu zic mai bine să citești declarația aia, unde specifică destul de bine statusul membrilor noștrii.

Și nu există ”purtători de cuvânt” Liderul alianței trebuie să discute.
  • Mao wrote:

• Lista membrilor care participa la razboi trebuie anuntata in
      declaratie, iar intrarile si iesirile trebuie de asemenea anuntate tot
      aici, in caz contrar la cei care ies nu se aplica regula de atac
      exagerat, in timp ce celor care intra neanuntati li se aplica.

imi place ca va aratati skill-ul si nu acceptati negocierea.
    Oameni sunt multi,dar multi nu sunt oameni.. :thumbdown:

• Gusty wrote:

Fistick si Sir Danyel pot discuta orice in numele aliantei si ramane stabilit cum spun ei. Postati-va babettele care participa la razboi

Oricum sunt foarte bucuros pentru performanta Dlui Proconsul Mars care le-a dat-o in barba in acelasi timp la cei din Babetele Puturoase . Oricum vor merge ostilitatile.
  • carmaciul wrote:

Oricum sunt foarte bucuros pentru performanta Dlui Proconsul Mars care le-a dat-o in barba in acelasi timp la cei din Babetele Puturoase . Oricum vor merge ostilitatile.
    Văd că a fugit în v mode după ce l-am lăsat fără apărări. Cine pe cine ?

sirdanyel wrote:

Noi vom posta lista membrilor nostri care participa la razboi in buletinul de stiri de la ora 23:00. In rest, speram sa ne intelegem macar la o limita minima de pierderi la un atac, sa nu postam 4 lansatoare sparte
    Jumătate din membrii sunt verzi. Războiul rămâne standard.
  • Ar fi bine sa mai aruncati o privire pe regulament: Reguli Diplomatie - Razboiul

Devilutz wrote:

Nu exista asa ceva, vrea lideru ceva, sa vina sa vorbeasca el, nu poştaşi.
    Atunci de ce a fost declarat razboiul de Gusty?!
    伟大的领袖毛主席万岁

axE: mai dar tu tot timpul esti gica contra
    Motanu: la cati pro sunt in jocul asta...

Gusty: Știi ca nu insist pe ceva decât atunci când știu sigur ca am dreptate. Ulterior îmi dau seama ca am greșit și îmi cer scuze
  • MotanuD wrote:

Devilutz wrote:

Nu exista asa ceva, vrea lideru ceva, sa vina sa vorbeasca el, nu poştaşi.
    Atunci de ce a fost declarat razboiul de Gusty?!
    Din nefericire Gusty a devenit liderul aliantei Babete...
    Datorita acestei miscari IQ-ul general in alianta a scazut cu 10 puncte, iar in cazul lui Devilutz cu 20 de puncte. De asemenea ne cerem scuze pentru actiunile lui Gusty in general, el este o persoana mai "speciala" asa ca va rugam sa intelegeti.
    Totusi un mic razboi mai schimba putin atmosfera universului, chiar si din perspectiva unui actual minier.