NINJA [TOT: {td)] Gusty [BABETE] vs. Proconsul Mars [KUKURUKU] (A: 14.826.000, D: 2.941.500)

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• NINJA [TOT: {td)] Gusty [BABETE] vs. Proconsul Mars [KUKURUKU] (A: 14.826.000, D: 2.941.500)

Postez pentru un coleg, care pe final de atac, a anulat unele constructii/cercetari si a facut aparare instant. Uitandu-ma in clasament pot spune ca la finalul filmelor: "Nimeni nu a fost ranit in cursul filmarilor"

La 25-02-2018 --:--:--, urmatoarele flote se intalnesc in lupta:

Atacator Gusty [BABETE]

Transportor mare 40
    Crucisator 144
    Nava de razboi 127
    Interceptor 30

Aparator Proconsul Mars [KUKURUKU]

Transportor mic 10
    Transportor mare 193
    Nava de Colonizare 1
    Reciclator 8
    Satelit solar 34
    Lansator de Rachete 1.898
    Laser Greu 4
    Tun Magnetic 810

Dupa lupta ...

Atacator Gusty [BABETE]

Distrus!

Aparator Proconsul Mars [KUKURUKU]

Transportor mic 10 ( -0 )
    Transportor mare 144 ( -49 )
    Nava de Colonizare 1 ( -0 )
    Reciclator 8 ( -0 )
    Satelit solar 19 ( -15 )
    Lansator de Rachete 1.216 ( -682 )
    Laser Greu 3 ( -1 )
    Tun Magnetic 692 ( -118 )

Aparatorul a castigat lupta!

Atacatorul a pierdut un total de 14.826.000 unitati.
    Aparatorul a pierdut un total de 2.941.500 unitati.
    La aceste coordonate in spatiu plutesc 7.020.300 metal si 3.273.900 cristal.

Şansa ca o lună să fie creată din epave a fost de 22%.
    Apărătorul(i) au capturat epavele.

Sumar al profitului/pierderii:

Sumar atacator(i)

Metal: -9.735.000
    Cristal: -4.353.000
    Deuteriu: -738.000
    Atacatorul(ii) au pierdut un total de 14.826.000 unitati.

Sumar aparator(i)

Metal: 5.120.300
    Cristal: 2.239.900
    Deuteriu: -7.500
    Aparatorul(ii) a facut un profit de 7.352.700 unitati.

Cu sprijinul Convertor OGotcha RL 4.1.4
    Sunt atât de inteligent, încât niciodată nu înţeleg nimic din ceea ce spun. (Oscar Wilde)
  • sirdanyel wrote:

Aparatorul(ii) a facut un profit de 7.352.700 unitati.
    Stii vorba aia cu profitul e profit? mai ales cand te cauta el pe tine rotfl rotfl
    una e sa iti vina 7kk resurse in ograda ( 0 merit cum zici tu) si alta e sa ataci pentru 300k resurse combinat. :stick: .Daca intelegi ce zic :) rofl
    Oameni sunt multi,dar multi nu sunt oameni.. :thumbdown:

• Nu zic ca profitu' nu-i profit, dar daca tot faci mizerii de genu, mai bine tine-le pentru tine, nu te si lauda cu asemenea mizerii pe forum lol. Asa oricine are materie poate da un ninja din 2 clickuri.

Oricum, nu-i vad un viitor stralucit lui Mars dupa treaba asta :D Bafta in vmode domn'le 8o Hai cu monopolu' rotfl

Sun Tzu wrote:

Cunoaşte-ţi inamicul şi cunoaşte-te pe tine însuţi; dintr-o sută de bătălii, nu te vei expune nici unei primejdii.
  • Devilutz wrote:

Nu zic ca profitu' nu-i profit, dar daca tot faci mizerii de genu, mai bine tine-le pentru tine, nu te si lauda cu asemenea mizerii pe forum lol. Asa oricine are materie poate da un ninja din 2 clickuri.

Oricum, nu-i vad un viitor stralucit lui Mars dupa treaba asta :D Bafta in vmode domn'le 8o Hai cu monopolu' rotfl
    @Devilutz nici sa trimiti "200" rachete sa ii nivelezi apararea si sa dai la sateliti nu mi se pare o bravura de scris in istorie si totusi se intampla dar se merge pe blat,nu? rotfl rotfl
    Sunt multe tactici "murdare" care se intampla dar la unii este ok la altii nu sau cum? :object:

• Devilutz wrote:

Sa postezi ninja-uri cu aparari instenta, e 0 merit, e doar penibil.

Gusty e deja refacut, dar imi e mila de Mars de acuma incolo, il asteapta vmode-u permanent rotfl
    Daca e penibil sa postezi un ninja cum e cand iti postezi push-urile ca sa te mai vezi si tu la TV...
    Uite aici cel mai "frumos" si nonpenibil push al tau devilutz cu care inca ai scapat "legal":
    [TOP 3][TOT: 145.332.000] Devilutz [NoM3rcY] vs. Kayser Soze [S G C] (A: 15.880.000, D: 129.452.000)

Avertisment. MotanuD
    Gusty : "...impotentei de a juca..." morrrrrr

The post was edited 1 time, last by MotanuD: Avertisment ().

• Iara vii si suferi aici ma? rotfl Stai sa vezi ce pushuri urmeaza.. mama mama.. o sa plangi de ciuda cand o sa le vezi

///edit : fisticK, de la mine au fost doar vreo 111, nu raspund pentru restu rotfl

Avertisment. MotanuD

Sun Tzu wrote:

Cunoaşte-ţi inamicul şi cunoaşte-te pe tine însuţi; dintr-o sută de bătălii, nu te vei expune nici unei primejdii.

The post was edited 3 times, last by MotanuD ().

• Hmmm. E ninja instant cu apărare. Apărătorul zice că a băgat 20 lei. Eu, care folosesc materie, îi spun să lase vrăjeala că a băgat mult mai mult. Nu e relevant, dar nu e frumos să minți.

E ninja, a reușit, era și cazul după cele 10 milioane pierderi ce le-a avut din apărare. Sunt pierderi, nu ? Dacă tot facem calcule!

The attacker used a total of 117 Interplanetary Missiles.
    These were destroyed on impact causing the attacker to lose 2.925.000 units.
    21 Anti-Ballistic Missiles were used to stop the Interplanetary Missiles.
    The defender lost 13.734.000 defence units after these attack(s).

Apoi, el mi-a spart
    Transportor mare 40
    Crucisator 144
    Nava de razboi 127
    Interceptor 30

Eu am refăcut:
    500 vu
    150 vg
    300 crucisatoare
    250 nave de razboi
    40 interceptoare.

Asta că tot credea el că ne-a potolit :)) Dar mă bucur că s-a întâmplat așa. Avem și noi distracții. Felicitări pentru ninja, dar lună tot nu ai primit din 3 șanse. Ăsta înseamnă noroc la noi :))

Succes de acum încolo, pretenaș!

Later edit: Nu are rost să îi urez succes, pentru că deja a băgat mod vacanță, după ce i-am mai făcut un cadou:

The attacker used a total of 45 Interplanetary Missiles.These were destroyed on impact causing the attacker to lose 1.125.000 units.The defender lost 5.539.000 defence units after these attack(s).
    Mugadabumbu: Si trebuie sa ma iau de viata ta, ca imi furi gagicile
    Gusty: Je t`aime :hug:
    Sharky: moi aussi! :hug: j'adore quand tu parles francais :hug:

The post was edited 1 time, last by Gusty ().

• Devilutz wrote:

tu retragi un lanx hit daca e tinta on? .... c'mon
    Devil... nu cunosc toate detaliile dar de regula eu unul sunt mai prudent cand am tinta intrata pe cont si eventual imi aduc si ceva prieteni in atac daca tot e vorba de univers la inceput si se pot face nave/recuri/aparare instant.
    Dar fiecare jucam cum putem si cum credem.cum am zis nu cunosc detaliile la univers (persoane/activitate/zone/luni/puncte militare/clasament).
  • Pai prieteni in atac ce sa aduci cand e non acs? Ia fost rasa absolut toata apararea de pe planeta inainte de impact, omu a rupt materie si a dat 2 clickuri inainte de impact si a bagat instant, nu ai de unde sa eviti chestiile de genu. Ar trebui interzisa flota/apararea instanta cu 5 min inainte de impact daca esti atacat.

Sun Tzu wrote:

• Devilutz wrote:

Pai prieteni in atac ce sa aduci cand e non acs? Ia fost rasa absolut toata apararea de pe planeta inainte de impact, omu a rupt materie si a dat 2 clickuri inainte de impact si a bagat instant, nu ai de unde sa eviti chestiile de genu. Ar trebui interzisa flota/apararea instanta cu 5 min inainte de impact daca esti atacat.
    ar trebuii interzise conturile suport. Sa poata fiecare sa arate ce poate pe cont propriu rofl rofl rofl rotfl rotfl rotfl
    PS: dupa ce dai cu 167 interplanetare esti mare zmeu nu? asta pana iti rupi dintii in apararea instant rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl
    Si nu mai latra atat. Nu ar fii prima oara cand ai/ati folosit INSTANT pana acum. Dar cum ziceam,la voi este permis nu? :lol:

• Imi pare rau ca nu exista un "history" la cat sa incarcat materie sa vezi 0 bagata pe Vega. Nici macar pt comerciant.. asa ca nush cu ce m-ar ajuta un cont suport pe Vega nefolosind materie. Dar la voi daca cineva e mai inteligent in cum joaca inseama ca are conturi suport si a bagat materie rotfl 0 ofiteri activi..0 comercianti. Nu te agita ca faci spume. Mai risipeam atatea res la licitatii de aveam materie ? 8| Si nu.. nu cred ca eu am bagat pe vreun univers aparare instanta sa dau un ninja. LOL

Sun Tzu wrote: