Update - Lobby-ul vine pe Serverele de test

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Update - Lobby-ul vine pe Serverele de test

Salutari!

Miercurea viitoare, 21 Februarie, prima versiune a Lobby-ului va fi implementata pe Serverul Public de Test.
    Am aprecia daca v-ati alatura acestei faze de teste, pentru a ne putea furniza cat mai multe informatii.
    Daca doriti sa oferiti opinii in mod direct, fiti liberi sa ne vizitati pe Forumul Origin.
    Pentru a crea un cont pe Serverele Publice de Test apasati aici.

Observatii:
    • Odata cu aceasta versiune vom introduce login via Facebook, ceea ce inseamna ca jucatorii se vor putea inregistra in Lobby prin Facebook.
    • Deoarece prima versiune de Lobby nu are optiunea de-a interconecta conturile cu adrese de email diferite, pentru fiecare email diferit va exista un Lobby diferit.
    • Prin conectarea cu Facebook, Lobby-ul nu va mai avea optiunea de-a schimba adresa de email deoarece inregistrarea este facuta fara aceasta informatie.

Echipa Ogame.ro

axE: mai dar tu tot timpul esti gica contra
    Motanu: la cati pro sunt in jocul asta...

Gusty: Știi ca nu insist pe ceva decât atunci când știu sigur ca am dreptate. Ulterior îmi dau seama ca am greșit și îmi cer scuze
  • Intrebari frecvente - Lobby

Ce este Lobby-ul?
    Lobby-ul este noul nostru front-end pentru administrarea conturilor. Pur si simplu.

Denumiri si formulari

Cont de Joc
    Ceea ce pana acum numeam conturi. Dar acum vor clarifica situatia numindu-le conturi de joc. Pentru a putea diferentia intre Contul de Joc si Contul de Lobby.

Cont de Lobby
    Acesta este contul principal prin intermediul caruia va veti putea conecta in toate Conturile de Joc. Asadar pastrati detaliile Contului de Lobby sigure si nu le partajati.
    Sitting-ul nu mai este recomandat ca in trecut! In viitor vom furniza o metoda prin care veti putea lasa alti jucatori sa va ingrijeasca conturile fara a partaja parola, dar aceasta facilitate nu este disponibila imediat.

Va mai exista o alta varianta de conectare la cel putin un cont?
    Nu.

Cum va colecta Lobby-ul toate conturile mele?
    Odata implementat, toate conturile cu aceeasi adresa de email si aceeasi parola vor fi grupate intr-un Cont de Lobby unic

Cum putem adauga alte Conturi de Joc in Contul de Lobby?
    Daca aveti mai multe Conturi de Joc cu acelasi email si parole diferite, veti crea contul de lobby cu primul cont de joc cu care va veti loga. Pentru celalalte veti folosi functia de resetare a parolei. Odata parola resetata conturile vor avea aceeasi parola deci vor face parte din Contul de Lobby.
    Nu este nevoie sa folositi o parola noua/diferita dupa resetare. Puteti de asemenea sa folositi parola deja existenta in Contul de Lobby.

Am un cont de Lobby/Joc cu o alta adresa de email, il pot adauga in contul de Lobby deja existent?
    In versiunea curenta - nu. In viitor vom furniza solutii pentru fuziunea conturilor de Lobby.

Va unii Lobby-ul conturile doar dintr-o comunitate?
    Nu, Lobby-ul abordeaza intreaga lumea OGame si va uni toate conturile cu aceeasi adresa de email si parola.

Ce limba va avea contul de Lobby?
    Pentru moment, contul de Lobby nu necesita o limba. Aceasta va fi setata in functie de comunitatea de pe care este accesat. (Romana pentru Ogame.ro, Germana pentru Ogame.de, etc)

Unde sunt conturile mele acum?
    Odata conectat in Contul de Lobby, veti vedea o lista cu conturile de joc dupa cum urmeaza:

• Numele universului
    • Steagul comunitatii
    • Categoria
    • Numele din joc
    • Pozitia
    • Buton de start joc.

Lista conturilor este sortata conform activitatii.

Cum ma inregistrez pe un server nou?
    Sub "Conturile mele" veti gasi sectiunea "Incepeti un nou server" unde veti gasi cele mai noi 4 servere afisate precum si un buton "aratati-le pe toate". Ambele liste contin aceleasi informatii:

• Numele universului
    • Steagul comunitatii
    • Categoria
    • Varsta universului
    • Buton de start joc

Contul de Lobby este deconectat fortat la 3AM CET?
    Nu. Dar conturile de joc isi vor pastra caracteristica.

Pot sa joc mai multe conturi de joc din acelasi cont de Lobby?
    Da, fiecare Cont de Joc va fi deschis automat intr-un tab nou, pastrand contul de Lobby deschis in primul tab.

axE: mai dar tu tot timpul esti gica contra
    Motanu: la cati pro sunt in jocul asta...

Gusty: Știi ca nu insist pe ceva decât atunci când știu sigur ca am dreptate. Ulterior îmi dau seama ca am greșit și îmi cer scuze