Aniversare OGame Romania - 10 ani

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Aniversare OGame Romania - 10 ani

Salut Comandanti !

In data de 5 iunie se implinesc 10 ani de la startul primului server ogame.ro, Universul 1.

Suntem bucurosi sa ne regasim alaturi dupa un deceniu, si va multumim tuturor - jucatori mai vechi sau mai noi, pentru fidelitatea dovedita.

Multumim si companiei GameForge, in mod special reprezentantului sau direct, managerului comunitatii noastre HalfOp, pentru increderea, sprijinul si suportul total ce ne ofera, si suntem mandrii ca reprezentam una din cele mai importante comunitati OGame.

La ceas aniversar nu putem sarbatorii altfel decat impreuna, oferindu-va o serie de evenimente, competitii distractive cu premii, competitii si premii pe care speram ca le veti aprecia.

Va prezentam calendarul de evenimente prin care vom marca aniversarea celor 10 ani, pe toata durata lunii iunie !

Vineri 26 mai:

Anunt Evenimente Aniversare OGame.ro 10 ani

Sambata 27 mai:

Deschidere inscrieri pt concursul Meciul mortal (Death match), inchidere inscrieri, 2 iunie.

Duminica 4 iunie:

Start concurs Meciul mortal

Meciul mortal, organizare, reguli si premii.

- jucatorii dintr-un univers se impart in echipe de cate 3, in functie de cei ce doresc sa participe (echipa desemneaza un capitan care o reprezinta, nominalizeaza membrii, posteaza luptele, discuta cu organizatorul).
    Luptele cu alti jucatori nu se numara. Fara regula de bashing la atacurile intre ei, echipa care face cel mai mare damage per total (in nave) cauzat adersarilor (celorlalte echipe), castiga .
    Bataliile sunt postate pe forum in sectiunea speciala, ce va fi creata.
    Fiecare membru al echipei castigatoare primeste un nivel de cercetare (la alegere dintre: unul din motoare, armuri, scuturi, arme, spionaj, calculatoare).
    Membrii echipei care reuseste sa produca cel mai mare damage din toate serverele, vor primi si cate un cupon de 3€, iar echipa va castiga titlul "Golden Team OGame.ro".
    *Premiile nu se cumuleaza, un jucator poate primi premii pe un singur univers.
    *Membrii staff nu participa.
    Durata: 7 zile

Vineri 9 iunie:

Anunt Concurs Artistic

Modificarea paginii aliantei avand ca tematica aniversare ogame.ro
    Castiga cea mai frumoasa pagina, aleasa de catre admini.
    Castigator 10€.
    Durata 7 zile

Luni 11 iunie:

Start Concurs Artistic Aniversare

Vineri 16 iunie

Anunt concursuri:

- Cauta spionul
    Intr-o sectiune anume (anuntata), intr-un topic anume ( secret ) se editeaza cu adaugarea pozei unei drone de spionaj

Castiga cine gaseste primul drona (premiu 6€)

- Creatie artistica
    Poza, poezie, film (slideshow, colaj) pe youtube cu tematica aniversare OGame. Castigatorul este ales de catre admini, premiu 6€.

Concursul se incheie in 25 iunie.

Sambata 24 iunie:

Anunt concurs Lunaticii (OGame-10)
    Start concurs duminica 25 iunie.

- Lunaticii : In fiecare univers se face un cont, o flota de vanatori usori se plimba intre planete , jucatorul care reuseste s-o intercepteze si formeaza o luna , castiga, cei care nu reusesc sa formeze luna, se vor multumi doar cu campul de ramasite.

Concursul se incheie vineri 30 iunie.
    Jucatorul care a dat cele mai multe luni per total servere, primeste 10€.

*Premiile nu se cumuleaza, un jucator poate primi premii pe un singur univers.

Organizatorul isi rezerva dreptul de a schimba, updata, elimina reguli, utilizatori, premii, etc.

Echipa OGame.ro

Sa inceapa distractia !
    La multi ani !

When you become angry, think about the consequences - CONFUCIUS
  • Clar nu vor fi doritori, doar de frică.

Las Fierbinți, nu aveți ceva doritori de acțiune ?

- Mutat in zona corespunzatoare.
    Mao
    Mugadabumbu: Si trebuie sa ma iau de viata ta, ca imi furi gagicile
    Gusty: Je t`aime :hug:
    Sharky: moi aussi! :hug: j'adore quand tu parles francais :hug:
  • Mao wrote:

Reamintesc ca inscrierile se pot face doar pana in 2 iunie.

Salut!
    Subliniez ca daca nu se respecta regula si se accepta inscrierile intarziate, care au trecut de ora 00:00 cer retragerea echipei din joc.
    Vrem seriozitatea si o discutie corecta cu un regulament care se respecta.
    Daca se fac exceptii de reguli pentru unii jucatori, inseamna ca aceste exceptii se practica si in jocul de zii cu zi.

O seara buna!
    SiriusRo rank 1: 30.07.2017 - 23.10.2018(fuziune). 111 HOF (5 TOP 10 SOLO si 5 TOP 10 ACS).
    Regula: Cel mai bun FS este, sa nu faci FS!

Never
    Idle
    Your
    Fleet
  • xp_delete wrote:

Mao wrote:

Reamintesc ca inscrierile se pot face doar pana in 2 iunie.
    Salut!
    Subliniez ca daca nu se respecta regula si se accepta inscrierile intarziate, care au trecut de ora 00:00 cer retragerea echipei din joc.
    Vrem seriozitatea si o discutie corecta cu un regulament care se respecta.
    Daca se fac exceptii de reguli pentru unii jucatori, inseamna ca aceste exceptii se practica si in jocul de zii cu zi.

O seara buna!
    Să vă zic eu cum era treaba cu ei. Doar sunt unii din prieteii celui care a postat mai jos:

Tinel face parte din alianța celor doi. Adică Xpdelete, celentano, hazard.
    Și-a luat cu el în echipă, cei mai mari noobi ai universului, cei care nici măcar safety nu știu să facă.
    Au făcut anunțurile în același interval, de 2 minute. În ideea că nu vor avea rivali și vor putea câștiga cei 3: delete, celentano, hazard.

Păi voi așa vreți să jucați mă ? Trișând și la ceva ce se cere a fi funny ?

Aici nu puteți să îmi veniți cu scuze, că joc de la început pe univers. Așa că lăsați vrăjeala cu mine.

Și ca să nu mai plângeți atât: Concursul are termen până în 2 iunie. INCLUSIV ASTĂZI!

The post was edited 5 times, last by Gusty ().

• Gusty eu nu am mai jucat ogame mai bine de doi ani si sa fiu al dracului de nu a fost bine rau fara certurile cu voi si fara sutele de nopti nedormite.

Sunt zeci de jucatori cu, care eu nu am avut nici-o tangenta, chiar si aici in alianta asta a mea.

Strategia mea a fost asa: inscriu alanta in ultima zi, ultimul minut doar daca o alta alianta se inscrie. Si da ma am luat pe Hazardu ca trage tare si celentano ca a pompat cele mai multeresurse in mine pana am ajuns in top 20, oamenii nici nu au stiut ca ii inscriu decat dupa ce am facut-o.

Si la tine m-a deranjat cel mai mult ca desi am primit provocarea ta, tu nici macar nu ai inscris o echipa pana nu a trecut timpul regulamentar de inscrieri. Si asta deoarece pentru voi intodeauna s-au facut favoruri de regulament si nu o spun eu, o spun altii in gura mare chiar si pe forum.

Eu am inteles termenul de "pana in data" nu "pana pe data" deci treaba e clara. Si daca e se fac exceptii de regula doar pentru unii jucatori atunci nu are rost sa continui un concurs in care s-a dat semnal de la inceput ca regulile sunt puse pentru a fi acolo.
    Si in aceasta situatie voi incerca sa iau legatura si cu cealata echipa sa procedeze la fel, bineinteles cu conditia ca le voi plati eu cu resursele, cercetarea.

Tu nu poti sa ma acuzi pe mine de push atata timp cat eu nici macar cont de MS nu am, se observa clar ca am 2 luni si alea platite integral cu resurse de la mine, singurul avantaj la ele a fost ca au iesit din prima incercare exact asa cum le-am zis in alianta ca or sa iasa.
    Ma chinui sa dau atacri de 1kk profit cu 100 de intere si totul doar ca sa nu raman in urma si tu imi spui ca umblu cu smecherii.

Si iti mai spun un secret daca voiam push ba aveam cea mai mare ferma din joc, pe FDAgaming care e fratele meu mai mic, diferenta de la cer la pamant dar e fratele meu. Am incercat sa ii explic jocul sa il invat si puteam avea grija de contul lui la fel cum am de al meu, sau sa il atac. Nu am facut niciuna din astea doua deoarece nu am vrut sa risc.

Sunt complet dezamagit cu ceea ce incerci sa imi transmiti
    SiriusRo rank 1: 30.07.2017 - 23.10.2018(fuziune). 111 HOF (5 TOP 10 SOLO si 5 TOP 10 ACS).

Never
    Idle
    Your
    Fleet
  • Lăsați vrăjeala cu mine. Nu vă merge.

Să îl chem pe mendis aici să spună el câteva lucruri despre voi ?

Sau să spun eu anumite lucruri despre voi pe Pegasus ?

Nu cred că vă doriți asta.

Deja mă călcați pe nervi. IAR!

Jucați acolo și tăceți din gură, ofticatelor!

E o aniversare de 10 ani. Țin minte și acum când descopeream ogame-ul românesc și eram aproape de majorat. Împlinesc 10 ani de când joc pe serverele românești, odată cu el. Joc dinainte să apară pe ro măcar. Am prietenii reale, virtuale și continui să le mențin. Veniți voi cu trișările voastre să stricați asta ? Mi-e scârbă maximă de voi.

Se dorește a fi un concurs pentru satisfacția tuturor. Nu un concurs unde să trișați voi. Se dorește a fi activitate, nu ceva unde atacați voi propriile voastre conturi ( tinel, aliatul vostru, pierde și el intenționat niște nave și pac ați câștigat voi ) Se dorește a face din forumul ăsta, ceva mai atractiv. Veniți voi să stricați iar cu porcării de genul ăsta. Bă, era liniște pe forum. Civilizație și bun simț. ERA

The post was edited 2 times, last by Gusty ().

• Balacareala, panda secundei imaginare, transformarea oricarui lucru in scandal, ridicol si derizoriu...

Inscrierile continuua si astazi, am anuntat data de 2 iunie, iar ziua se incheie la ora 23:59.

Cer "capitanilor" sa specifice numele de concurs al echipelor, pentru identificare si indexare.

In cele din urma, vreau sa va pun in vedere ca putem anula intreg calendarul daca consideram ca interesul este scazut si daca nu aveti o atitudine civilizata.

• Multumim Mao, pentru interventie.

Pentru evitarea dicutiilor de mai sus si frumusetea jocului, am decis impreuna cu echipa mea ('XpCH'), sa nu mai participam la eveniment.

Ne cerem scuze pentru deranjul provocat.

Bafta si spor la joc!

Never
    Idle
    Your
    Fleet
  • xp_delete wrote:

Multumim Mao, pentru interventie.

Pentru evitarea dicutiilor de mai sus si frumusetea jocului, am decis impreuna cu echipa mea ('XpCH'), sa nu mai participam la eveniment.

Bafta si spor la joc!

Dacă figura nu a funcționat, e normal. Când e totul de-a moaca, nu mai stau băieții. Ador când am dreptate!

Numele echipei, vin în curând cu ele. Inițial eram cu Ancients, dar tind spre ceva funny.
  • Gusty wrote:

xp_delete wrote:

Multumim Mao, pentru interventie.

Bafta si spor la joc!

Dacă figura nu a funcționat, e normal. Când e totul de-a moaca, nu mai stau băieții. Ador când am dreptate!

Numele echipei, vin în curând cu ele. Inițial eram cu Ancients, dar tind spre ceva funny.
    Hotii striga hotii,Gusty mai taci ca sti bine cum jucati voi,mai ales tu tot timpul ascuzandute in spatele lui Berzelius,Moonspell,acum Crasher.Nu zic ca sunt mai bun ca tine,doamne fereste, sau ca tu esti cel mai slab jucator doar ca atitudinea ta lasa de dorit cateodata.
    Sau dus vremurile de demult cand nu se faceau asa magarii,jocul era mult mai distractiv.
    Nimeni nu te-a jignit sau acuzat de ceva in schimb tu faci lucrul asta.
    Mai incetati cu acuzatiile astea inutile,faceti tiket daca aveti incertitudini.Certati-va in privat,nu va mai spalati rufele murdare pe forum sa imi speriati mie eventualii noi veniti,ca de doar pe aia pot sai sparg si eu :).

Vorba lui Mac
    Bafta all la joc

Vrei respect,ofera respect!
  • madhorse wrote:

sau ca tu esti cel mai slab jucator
    Uite, afirm eu truismul asta. Se schimba ceva?

Chiar e nevoie sa degeneram orice thread spre circ? Mai avem cateva Gusty vs restul lumii.
    Hai sa ne axam pe concurs.
    伟大的领袖毛主席万岁

axE: mai dar tu tot timpul esti gica contra
    Motanu: la cati pro sunt in jocul asta...

Gusty: Știi ca nu insist pe ceva decât atunci când știu sigur ca am dreptate. Ulterior îmi dau seama ca am greșit și îmi cer scuze
  • Cu siguranță mă ascund eu după cineva. Mă faceți să râd.

Eu încă nu am fugit prin v mode ca voi. Chiar sunt curios pe Sirius, cât va dura până veți fugi iar ?

Cât despre concurs, nu am nici o satisfacție, dacă ăștia care se dădeau jucători, au fugit mâncând pământul.
    Dar nu dau înapoi, rămân acolo.

Și spre deosebire de voi, știu să mă bucur de un joc, atâta timp cât am persoane în jurul meu. Nu joc la rank, nu joc nici măcar să dau atacuri mereu. Joc atâta timp cât în jurul meu se află o bună dispoziție din partea colegilor.
    Păcat că unii chiar nu mai știu să miște flotele ( Mă refer aici pe ogame.ro în general ), prezența la concurs fiind una foarte, foarte slabă. E bine de știut, pe viitor să nu se mai facă astfel de concursuri. Individualismul e mult mai folositor se pare.

Hmm! Echipa trișorilor, a renunțat pentru că nu făceau față. Xp delete, mi-a trimis un mesaj privat prin care renunță din cauza superiorității mele și a colegilor mei.

Limba română i-a bătut și în încercarea de a trișa, au renunțat, fiind prinși în fapt. Rușine vouă!

Piua, maestre. Avertisment verbal - Spam.
    Tommy-

The post was edited 2 times, last by Tommy ().

• Pentru ca a fost singurul jucator care s-a implicat in ambele concursuri, xp_delete este rasplatit cu un premiu de participare - un cupon valoric de 10 €.
    Premiul va trimis in urmatoarele 24 de ore via PM forum.