Search Results

Search results 1-20 of 24.

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Game Of Thrones

Don_Crys - - Divertisment

În ultimul episod o sa apară personaje noi Câteva spoilere "scăpate" pe net înainte de-a începe sezonul 8 Nu spun mai multe, căutați și singuri Fanii ar fi dezamăgiți sa afle finalul dinainte, dar o sa fie și mai dezamăgiți când o sa vadă ultimul episod (dacă ce s-a "scăpat" pe net se adeverește, pana acum toate spoilere puse dinainte de-a se difuza au fost reale) si totusi,s-au filmat mai multe finaluri,daca asta o sa fie dat la tv,o sa fie cel mai de k***t final (Hidden Content) (Hidden Conten…

• Quote from Mao: “Quote from Don_Crys: “Pai si unde ai aplicat regula asta la zagrada cand ai cerut eco/flota x3, cand toate opiniile privind universul zagrada au fost pt marirea economiei ” Pentru dinamism.Quote from Don_Crys: “Zagadra: eco +x2 sau chiar x3, flota nu trebuie schimbat nimic sau cel mult +x1 ” Chiar tu ai propus un +1 viteza floteiQuote from raz: “( ca o paranteza, zagadra e vechi de 130 de zile, dar inca nu are nici macar un avansat sa apara la rubrica de top1. Cele mai mari hitu…

• Quote from Mao: “Quote from King Kong: “Totusi nu inteleg de ce toti fleeteri au impresia ca, doar ei au un cuvant de spus ” That`s the point. Ceea ce nu inteleg unii din voi este ca eu si echipa nu putem lua decizii individual pentru fiecare din cei ce isi doresc in nume propriu ceva, deci subiectiv. ” Pai si unde ai aplicat regula asta la zagrada cand ai cerut eco/flota x3, cand toate opiniile privind universul zagrada au fost pt marirea economiei,nu am vazut nici un com. in care sa ceara mari…

• Quote from Mao: “In urma sondajului, schimbarile ce le voi cere sunt. - Zagrada - E/F 3x Zagrada, creste viteza economiei si flotei de la 2x la 3x. ” Este bine,cel putin s-a luat in considerare. flota x3 este ok atata timp cat economia nu este la fel,cel putin X4/X5 eco imi aduc aminte de mizar cu flota/eco x3 (un fracaso total) dupa cateva luni cand am ajuns acolo (fuziune) , mai erau 10-15 jucatori activi. Totusi,lasand nemultumirile la o parte,este ok adaugat +1eco,in felul asta nu ramane chi…

• Quote from Ruthl3ss Kill3r: “The attacker(s) made a profit of 228.510.608 units. ” ba' esti nebun adica la noapte nu mai raman fara sateliti? bv frumos profit!

• Quote from Mao: “Cred ca am fost clar, NU vom schimba setarile universurilor cu vechime mica, mai putin de 6 luni. Zagrada, Antares, Betelgeuse raman neschimbate. ” Daca vrei mai multa lume pe servere,incearca sa rectifici greselile facute la universurile noi prima data,pe cele vechi niciodata nu o sa mai faca nimeni cont nou. nu stiu cum ganditi voi dar eu prefer sa fac un cont pe un server,imi aleg unul din ultimele 2,3 deschise sa am sansa de a concura cu toti jucatorii de pe server. probabil…

• pe toate universurile mai vechi de 6 luni cu viteza flotei mai mare de 3x,nu sunt mai mult de 10 jucatori activi(si aceia cu acorduri intre ei) oare cand o sa realizati ca nu toata lumea are timp non-stop de joc ? un server cu viteze mai mari de 3x la flota/eco, dupa 6 luni este deja dezvoltat atat din punct de vedere economic cat si a deplasarii flotei incat sa nu mai timp sa mergi la baie cu flota jos. Logic vorbind,trebuie sa stai doar cu flota in zbor(asta daca ai destul deuteriu sau dealeri…

• O gramada de resurse,bv bv! Quote from Devilutz: “ Noob mare sa fi on si sa fi spart ” ...si nu o data,de 3 ori pe aceeasi planeta :))) probabil era prea ocupat sa fure din cr si nu a mai vazut atacurile

• Quote from axE: “Quote from Don_Crys: “Atunci daca nu te implici, nu comenta, nu?! Iei la bani marunti activitatea unei persoane care-si rupe din timpul ei sa faca ceva pentru o comunitate, pentru sute de persoane. Nu scrie nicaieri ca trebuie sa stea drepti in fata nimanui, deci automat nici in fata ta. Revin si iti spun sa te implici, daca nu, accepta situatia. ” Ca sa-ti dai seama despre ce vorbesc, pana nu l-ai intepat putin pe vyxx, nu te-ai lasat. Asta era scopul thread-ului? Sa-i zici lui…

• Nu cred ca este nimeni multumit de felul in care sunt tratati jucatorii. Eu am ales sa fiu un simplu jucator asa cum altii au ales sa fie un pic mai mult de atat dar aceia trebuiau trecuti prin niste "filtre de rigoare" la fel cum ziceti ca topicurile trec prin"filtre" topicul meu a aparut la cateva secunde dupa ce l-am postat sa inteleg ca a evitat "filtrele"? P.S.:vYxx,esti avocatul lui axe? Chiar crezi ca nu se descurca singur?

• "Planurile de acasa nu se potrivesc niciodata cu cele din targ" Sa curga avertismente/ban... Nu vreau sa ma bag in seama sau ceva anume,vreau doar sa-mi spun punctul de vedere in legatura cu administrarea jocului/furumului de cand a disparut valent. Cand a inceput zagadra eram intr-o alianta de vreo 20 membri dintre care 80% jucatori care se lasasera de ogame de ceva ani reincepand sa joace cu ocazia deschiderii noului univers si nu a durat mult pana cand au inceput intrebarile in alianta despre…

• pai ce poveste sa spuna? cel care a atacat este un coleg,ares nu a vrut sa posteze...in fine cum spunea aparatorul intr-un post anterior "nici nu a iesit luna" si nu din una...din 2 atacuri cu 21% sanse de luna bv ares....tine-o tot asa ru kinder...desi cred ca deja 50% din ce-i pierdut,ai refacut...cr+doc..

• Ai nimerit cu "save gresit". Am uitat sa dau retragere la desfasursre (cu toate ca eram convins ca am facut-o)... Md-uri nu am vazut,doar ceva IMP-uri pe alte coordonate....probabil au fost,pt ca timp a fost pana m-am conectat eu. Am intrat dupa vreo ora cred crezând ca flota mea inca este in zbor ,asta este,o luam de la capat. Refacere usoara mie....nu meriti aplauze pentru ca vorbesti urat pe joc in privat ....o dai in amenintari ca ma lasi fara aparare daca te mai spionez... Este doar un joc.…

• Discutii Fuziune

Don_Crys - - General

Quote from Mark Nemo: “Fuziune - Relocari aditionale Quote from MotanuD: “Salut! Miercuri vom oferi tuturor jucatorilor care provin din universurile tinta 2 relocari gratuite. De asemenea ne asumam problemele aferente procesului de fuziune si oferim in compensatie 5 zile de comandant si ofiteri gratuit tuturor conturilor active din universele tinta. Echipa OGame. ” ” 1.Cele +25 campuri nu sunt alocate. 2.Ofiterii activati si pierduti in ultima saptamana din cauza ca nu am putut fuziona (avand co…

• Discutii Fuziune

Don_Crys - - General

Quote from Mao: “Quote from Ghost1: “Eu am cont pe univ1. Jupiter si mizar. Ce se va alege de ele ” Cum am mai spus, va exista o solutie, o alternativa target.Pe aceasta tema vom aduce precizari ulterioare. ” Quote from Mao: “Quote from Ghost1: “Eu daca am cont pe Jupiter. Mizar. Universul 1.as putea sa plec cu 1 cont pe pegasus si un ul pe Taurus neavand conturi acolo ” Nu. Vei ramane cu toate in acelasi univers. S-a explicat deja: Quote from FAQ: “ Nu am de ales și voi ajunge cu multi cont, vo…

• Discutii Fuziune

Don_Crys - - General

Quote from Mao: “Quote from beast: “Referitor la U1....x flota?neschimbată, multumesc anticipat.ramane 2x? ” Quote from Mao: “Universurile exodus: Jupiter, Mizar, Orion, vor merge in universul target Univers 1. Caracteristicile vor fi ACS, 4x E/F, 50% df, 0,5 deut, probes, circular, 25 fields ” ” Din cate am inteles din discutiile de aici,se pot modifica caracteristicile serverului target dupa ce se termina fuziunea.. " Va exista posibilitatea de a schimba setările serverului după fuziune? Da, p…

• Discutii fuziunea universurilor

Don_Crys - - General

Quote from valent: “Incepand din acest moment universul Draco are + 25 campuri pe toate planetele” si chiar crezi ca se rezolva diferenta de flota care a intrat asa din senin pe draco? imagineza-ti un razboi in irak...se bat aia ca tembelii acolo...dar sebat intre ei...forte cat de cat egale apoi intr-o zi ...asa din senit vine PUTIN rusu cu toata forta militara si se baga si el in seama...sanse 0 pt oponenti exact asta s-a intamplat pe draco cand a venit ala cu aproape 10M flota...din senin...p…

• Discutii fuziunea universurilor

Don_Crys - - General

Cea mai proasta miscare facuta vreodata de Ogame, sa muti un server X2 pe un server cu viteza normala! Oare voi chiar nu ganditi ca scorurile pe un uni X2 scorurile sunt cel putin duble fata de scorurile de pe un server cu viteza normala? ex:pe Draco locul 1 are 8M si a venit unu' (nu dau nume) de pe uni X2 cu 22M!!! tot pe Draco...flota maxima era 2M...acum a venit unu' de pe uni X2 cu flota de 10M....chiar credeti ca are vreunul de pe draco vreo sansa in fata jucatorilor care vin de pe uni X2?…

• bv bv bv sunt tare curios...oare ce cont o sa mai ia cryq,acum ca nu prea mai sunt flote pe draco:)) si cand te gendesti ca a revenit pe draco sa razbune contul distrus cu cateva zile inainte... si florin...pfff in fine..frumoasa lovitura,bv inca o data!