Search Results

Search results 1-20 of 26.

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Cosmin spune: Imi incep dimineata cu spy-urile de rigoare si urmaresc atent activitatea mai multor jucatori, printre cei vizati fiind si Bartimaeus.. Dupa mai multe ore vad ca acesta are flota la sol si isi trimite toate resursele cu scopul de a face nave. Bartimaeus face fs de pe luna si asteptam sa coboare, totodata ii transmit informatiile lui jonny , atacurile au fost si pe planeta si pe luna, iar rezultatul se vede mai jos : Mult succes in viata reala , Bartimaeus... ca nu cred ca o sa mai …

• acum am sa-ti dau o replica ca de la stiulete la papusoi.. Dita ma incerci sa fii jupan pe duma da nu esti.. asa ca nu mai dumali atata ca nu se prinde vajeala si vad toti ca esti precum leonidas ..faci si spargi.. Problema ta e ca nu vezi jocul in ansamblu. Da mi-ai dat ninja la cerere pentru ca ti-am luat 1/4 din flota chiar daca am iesit in pierdere cu 33M, eu m-am refacut in 24h pe cand la tine ar fi durat o saptamana sa te recuperezi, da n-ai mai apucat. Trebuie sa intelegi ca "ogame" nu e …

• Povestea lui Praslea cel Voinic si Navele de Aur Suna ceasul e ora de sculare, afara ninge cu fulgi mari; dau un ochi la planete totul e ok si atunci iau lopata si ma apuc sa dau la zapada. Dupa o ora am obosit si intru pe comp si ce sa vezi! surpriza! Trident si cu Cocosu galez mi-au spart satelitii la doua planete. Bun ce sa fac eu... la inceput ma enervez un pic dar imi vine in minte maxima lui Mao 'When you become angry, think about the consequences' si fac planul. Cu Trident e greu sa-i pri…

• Post realizat cu acordul lui Isolda Jonny spune: In postarea de pe atacul asupra flotei lui Sinnerman, v-am sfatuit sa va purtati mai frumos cu fetele de pe acest univers, pentru ca si asa avem putine la numar ( Isolda, Veve si Cayssaellea ) si nu e cazul sa le atacam, ca sa le fortam sa-si inchida conturile si sa plece pe Universul 1 alaturi de Sharky si Squaker . COCOSUL nu a vrut sa tina cont de acest lucru si mai jos aveti rezultatul. Nu stiu daca are rost sa-ti urez refacere usoara ca banui…

• Trebuie sa-ti spun ca este foarte buna completarea adusa de tine exceptand micile rautati care sunt date probabil de o deformatie profesionala care tradeaza faptul ca duci realismul la perfectiune, probabil ca lucrezi in IT programare si vezi totul in '1' si '0' sau 'alb' ori 'negru' iar postarile mele sunt in nuante de gri si devin greu de asimilat in conceptia ta. Cu toate acestea ma bucura sa primesc asa replici complexe in ceea ce priveste jocul, replici din care orice jucator care citeste p…

• Draga vYxx nu am gasit nici o forma de alint pentru numele tau deoarece e prea matematic fiindca as fi dorit o adresare amicala, vreau sa te felicit pentru remarca ta corecta referitoare la proportia de aur la care ai perfecta dreptate ca nu poate fi vorba de negativ si pozitiv ci de subunitar si supraunitar. La remarca ta 'Aoleo, câtă polologhie si câtă morală... ce filosofi iluștri...' eu pot spune ca fac parte din generatia DIVERTIS si aplic in postarile mele termeni si expresii cu iz comic p…

• Draga Sinny (forma de alint pentru sinnerman) ma mir ca tocmai unul din jucatorii care facea legea pe yakini inainte de unirea universurilor aduce in discutie termenul de Bulling... dar sa stii ca, cu toate acestea, am sa fac eu efortul sa-ti explic de ce esti atacat.. Asa cum le explic si jucatorilor incepatori in ogame exista termenul de 'Proportia de Aur' care defineste raportul dintre cantitatea de resurse ce pot fi lasate pe planeta si valoarea apararii(cea care apare in dreapta la raportul…

• Cosmine nu ai inteles despre ce e vorba si ma simt nevoit sa-ti explic; In viata reala in tratarea cazurilor grave din punct de vedere medical exista termenul de 'Coma Indusa' care consta in faptul ca un organism uman puternic traumatizat este artificial pus intr-o stare de coma si din exterior i se administreaza substante nutritive si medicamante pentru refacerea mai rapida a functiilor neuropsihice; in mod similar in Ogame este 'Coma Vacantata' care consta in faptul ca pentru refacerea psihica…

• De la gusty si amos ai sa inveti sa fii taster bun (sa te misti repede la tastatura.) in caz de ninja sau ma rog....; la capitolul hard combat (calcule si algoritmi la sigur) nu prea au demonstrat decat verbal; ai avea de invatat daca ai veni la noi dar deocamdata alianta e inchisa insa asta nu e problema fiindca daca ai sa lucrezi indeaproape cu Trident atunci cand se anunta uniunea cu Xalinth o sa te luam.. dar deocamdata ne trebuie rivali buni ca altfel ne stricam jocul si devenim mineri ca c…

• Sinnerman tot respectul pentru tine man dar nu sunt de acord cu comentariile tale despre Squaker care poarta in spate o tolba cu ani de ogame si comentariile facute de el de la nivelul lui sunt foarte pertinente si modeste.. spre deosebire de alti jucatori buni cum ar fi Gusty si Amos alias Celentano pe alt univers daca nu ma insel care la primul atac asupra lor vin cu replici de genul 'ba nu stii cu cine te pui'sau 'te rup cu rachete' si alte amenintari puerile din apanajul incepatorilor. Accti…

• si aici te tii tare.. frumoasa miscare..

• cayssy numai te-am tachinat in semn de respect... (stii doar ca indiferenta e cea mai grea..) sper sa revii cat mai repede ca se simte lipsa ta.

• Dedic acest hit lui Everlong [NewOrder] in mod special si tuturor colegilor de alianta fara de care acest hit nu ar fi fost posibil si La multi pt anul care vine!. Povestea este una foarte simpla. I-am urmarit activitatea atat a lui cat si altor jucatori de top, timp de mai mult de o luna si ce ne-a decis sa-l atacam a fost faptul ca am vazut ca a prins-o pe Everlong si a luat foarte multe resurse de pe ea. In concluzie trebuia sa-l atacam cat mai repede pina nu avea sa consume toate resursele. …

• aceiasi planeta aceiasi ora o saptamana mai tarziu..... La 27-12-2018 --:--:--, urmatoarele flote se intalnesc in lupta: Atacator tulanukey [Honor] ________________________________________________ Interceptor 12.900 _________________________________________ Aparator Dau De pica netuL [L-P] ________________________________________________ Nava de razboi 41 Proba de spionaj 954 Satelit solar 29 Interceptor 105 Lansator de Rachete 4.725 Laser Usor 3.972 Laser Greu 940 Tun Gauss 46 Tun Magnetic 1.02…

• cum spunea si jonny intr-un post anterior nici o aparare nu te face sa stai linistit... La 25-12-2018 --:--:--, urmatoarele flote se intalnesc in lupta: Atacator tulanukey [Honor] ________________________________________________ Interceptor 12.459 _________________________________________ Aparator Dau De pica netuL [L-P] ________________________________________________ Proba de spionaj 27 Satelit solar 24 Interceptor 152 Lansator de Rachete 4.686 Laser Usor 4.317 Laser Greu 1.000 Tun Gauss 50 Tu…

• La 23-12-2018 --:--:--, urmatoarele flote se intalnesc in lupta: Atacator Mos Craciun [Honor] ________________________________________________ Nava de razboi 2.400 Proba de spionaj 2 _________________________________________ Aparator TOOR1 [3rd] ________________________________________________ Transportor mic 801 Transportor mare 353 Vanator usor 16 Vanator greu 44 Crucisator 247 Nava de Colonizare 1 Reciclator 75 Proba de spionaj 20 Bombardier 2 Interceptor 84 Lansator de Rachete 1.304 _______…

• Povestea este una simpla. A trebuit sa astept 2-3 saptamani ca sa-si construiasca flota pentru a fi rentabil cu apararea pe care o avea pe planeta. In acest timp i-am urmarit programul de joc si am observat ca intra pe cont de obicei dupa amiaza si seara. A trebuit sa-l atac seara cand a fost online, ca sa-l fac sa-si duca flotele pe luna si sa faca fleetsaving de acolo. A doua zi i-am spart luna de la 9 sisteme distanta si i-am prins flota pe retur. Refacere usoara Mars si nu uita un aspect: IN…

• mai recuperam gazul pierdut si mai omoram plictiseala.... cat despre pegasus si... altele vedem cand ne unim cu xalinth-ul cand o fi asta...

• Greseala a fost a mea spre norocul tau... greseala de incepator.. dar promit solemn ca nu se mai repeta. Sper ca ai invatat si tu cu ocazia asta ca FS-ul nu se face de pe planeta atunci cand ai luna..

• La 14-12-2018 --:--:--, urmatoarele flote se intalnesc in lupta: Atacator Cosmin [Honor] ________________________________________________ Vanator usor 400 Vanator greu 1 Crucisator 1.000 Nava de razboi 11.950 Bombardier 1 Distrugator 400 Interceptor 250 Proba de spionaj 3 _________________________________________ Aparator dracula [NewOrder] ________________________________________________ Transportor mic 230 Transportor mare 2.430 Vanator usor 903 Crucisator 1.442 Nava de razboi 1.458 Reciclato…