Search Results

Search results 1-20 of 72.

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Jucatori OGame

WildChild - - General

Salutare axE! Dintre cei vechi au mai disparut incetul cu incetul, dar au mai ramas cativa. Te gandesti sa revii si in joc? smile.png

• Muzica noua/hituri

WildChild - - Divertisment

Salutare! Hip-hop romanesc sau strain? As recomanda ceva gen asta: Mi-e teama doar sa nu fie prea agresiv.. youtube.com/watch?v=mi5Mq-7_dls youtube.com/watch?v=HIqfQ-khI5s youtube.com/watch?v=kokvgaM4ygo youtube.com/watch?v=GxBSyx85Kp8 youtube.com/watch?v=ajmI1P3r1w4 youtube.com/watch?v=lc0zKB88XPM1P3r1w4 youtube.com/watch?v=7iRlkVWZeAQ

• Salutare! In punctele de economie sunt incluse de asemenea si punctele pentru unitatile defensive, la fel ca si in punctele militare. Astfel punctele pentru unitatile defensive apar de 2 ori: atat in cadrul punctelor militare, cat si in cadrul punctelor de economie si de aici discrepanta. Nu putem calcula totalul punctelor adunand punctele de economie, cele militare si cele de cercetare.

• Colectie de GIF'uri

WildChild - - Zona Spam

M4uD10v.gif

• Mao

WildChild - - Membrii Echipei

Felicitari Mao! Una din cele mai potrivite persoane pentru aceasta pozitie. Sunt sigur ca vei continua cu treaba buna pt comunitate.

• Salutare si felicitari maestre! Am fost la un botez si am uitat complet de nave. Eram convins de fapt ca ele vor ajunge azi dimineata si de aceea nici macar nu am mai verificat contul, insa de fapt uitasem complet sa le trimit in FS. Erau jos de ieri (15.05) de dimineata. In ultima vreme am fost oricum foarte neglijent cu navele, insa chiar si asa imi pare rau ca le-am pierdut. De data asta ma puteai face foarte usor cu RIP-urile Deuteriu nu iti voi vinde, pentru ca dupa ce ti-am vandut ultima d…

• G-Card

WildChild - - Ajutor & Intrebari

Salutare! Este vorba de adresa de e-mail. Adresa de e-mail pe care o folosesti pe contul din OGame nu este setata si la contul de G-Card. Din aceasta cauza nu iti apare contul de OGame acolo.

• Fuziune servere

WildChild - - General

Dupa cum vad eu situatia niciodata nu va putea fi toata lumea impacata. Eu joc doar pe U1, asa ca nu pot avea o parere clara despre celelalte universuri intrucat nu cunosc foarte bine situatia de acolo. Cert este ca o fuziune chiar prinde bine. U1 este mort si are nevoie de o dezmortire. Ca miner 4x economie suna bine, insa mi-e teama ca nu va inviora universul, intrucat vor veni doar mineri si testosi, asadar nu stiu cat se va schimba situatia. Fleeterii cu siguranta nu vor alege U1 cu 1x vitez…

• Frumos numar de RIP-uri Nici testosii nu mai sunt in siguranta cu resursele jos. Felicitari!

• Impresionant hit. Damage uriaş, şi pierderi foarte mari pentru apărător. Felicitări pentru atac. E greu să cadă F+D.

• despre v6

WildChild - - General

Din cate stiu Francolino nici nu se mai ocupa de AGO, degeaba va luati de saracul om care oricum facea asta ca munca voluntara. Deuteriul nu se incarca in transportoare din cauza AGO. Incercati sa il dezactivati. Altfel..nici eu nu pot sa spun ca sunt foarte incantat de noua versiune la prima vedere, dar ne vom obisnui. Asa cum a spus si Tata Zamo, nu jocul este cel care provoaca probleme, ci addon-urile, in special AGO.

• despre v6

WildChild - - General

Se pare ca multe din probleme sunt cauzate de AntiGame. Pe Chrome parca merge bine pe v6, insa pentru Firfox nu a fost actualizat.

• Din pacate....

WildChild - - Forum de Retragere

Sper că vei reveni cândva! Ai făcut foarte multe lucruri pentru joc, dar sper să rezolvi toate problemele și să te bucuri de timpul în RL. Am încredere că avem o echipă care poate face treabă bună în continuare, în frunte cu Mao care are o mare experiență în echipă, și cu Das care a dovedit că merită poziția pe care o ocupă în echipa jocului.

• Bine te-am regasit Mao

WildChild - - General

Bine ai revenit Mao! Mă bucur tare mult că atât tu, cât și Sony ați revenit în echipă și mi-a părut tare rău când ați plecat. Sunteți 2 persoane foarte importante pentru comunitatea românească, și sunt sigur că veți continua cu treaba bună în echipa jocului.

• E rândul meu

Păcat Draqule. Ai fost un BA excelent în ciuda celor ce te-au contestat. Să sperăm că la cârma boardului, ca și la cea a jocului pt poziția de GA se va găsi cineva competent, iar comunitatea OGame.Ro nu va ajunge să fie închisă. Îmi pare rău că pleci. Multă baftă!

• Sfarsit de misiune

Îmi pare tare tare rău și mi-e teamă că se cam va duce de râpă comunitatea .RO. Sper să mă înșel și să o înlocuiască cineva capabil pe Valent, însă nimeni nu are experiența dânsei. Într-adevăr după Mao, Sony, acum urmează Valent. Acestea sunt pierderi mari pentru echipa jocului întrucât erau oameni cu multă experiență și am avut întotdeauna încredere în deciziile luate de aceștia. Mult succes în RL Valent!

• Quote from KillerGhosT: “lipsa de experienta, nu e prima oara cand faci aceasta greseala cu ripii....ce sa zic,ru si felicitari aparatori :bye:” Când am mai pierdut eu RIP-uri? Felicitări apărător. Greșeala se plătește. M-am învățat minte.

• Felicitări atacatorilor! Nu am ce altceva să spun. Space e păcat de acele RIP-uri. În orice caz flota a fost folosită destul de intens, deci nu a fost inutilă. Baftă în orice alegi în continuare! De refăcut e destul de greu..

• Eu măcar atac gratis... și nu sunt țestos, dar colegul tău e și ține foarte multe resurse sub apărare, de-asta îl atac. Felicitări.

• Ghid conectare IRC

WildChild - - Ajutor & Intrebari

Colegii de deasupra au răspuns deja corect. Port-ul este 6667. Într-adevăr ghidul nostru este mai vechi, dar nu s-au schimbat prea multe, deci poate fi de folos. De asemenea există un ghid complet pentru IRC pe origin, dar din păcate în limba engleză. CLICK