Recent Activities

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Mao -

Posted the thread Event: 25% Reducere la costurile de injumatatire/finalizare.

Thread
    Salut Comandanti! Sambata si duminica (20-21 Octombrie), va oferim o reducere de 25% la costurile de injumatatire / finalizare (cladiri, cercetari, unitati defensive si ofensive) incepand cu ora 00:01 pana la 23:59 (ora serverului).
    OG_HalfTime.jpg
  • Mao -

Replied to the thread Discutii Fuziune.

Asa cum am spus deja, oricine doreste sa i se stearga un cont trebuie sa deschida un tichet care sa contina universul unde este contul ce vrea sa i se stearga, emailul apartinator contului, nickname, IP. Va sugerez sa va grabiti, faza exodului se
  • Winnetou_apache -

Eu am un cont slabut pe Taurus si l-am pus pe stergere, dar dureaza 7 zile, nu s-ar putea sterge mai repede sa ma inregistrez cu contul de pe Quantum sau Ursa spre Taurus ????
  • King Kong -

Dacă nu e specificat e Acs by default, cred, ca și în cazul df
  • Luuser¿ -

O intrebare daca se poate, eu unul sunt mai ingust si nu inteleg Quote: “ Caracteristici initiale: ACS, eco 6x, fleet 4x, 70% df, 0,5 deut, probes, circular, 25 fields Noile caracteristici pentru migrare: Taurus: Eco x6, Fleet x4, 70% DF ” Asta
  • midfilder -

Quote from Moonspell: “Am zis si eu sa-mi dau cu parerea, chiar daca-i degeaba, doar sa ma bag si eu in seama. Mi se pare straniu ca o companie asa mare ca gameforge sa mearga pe o metoda asa de nesofisticata pentru o fuziune ce se face pe plan…
  • King Kong -

@Moonspell bănuiesc ca este foarte simplu de făcut asa ceva. Fiecare cont e într-o baza date, iar în loc sa se facă fuziunea în funcție de coloana univers s-ar face în funcție de coloana puncte și Voila(doar presupun pe baza cunoștințelor…
  • Moonspell -

Am zis si eu sa-mi dau cu parerea, chiar daca-i degeaba, doar sa ma bag si eu in seama. Mi se pare straniu ca o companie asa mare ca gameforge sa mearga pe o metoda asa de nesofisticata pentru o fuziune ce se face pe plan mondial, cel putin al acestui…
  • Ghost1 -

• Mao -

Posted the thread Event: Happy Day 30% bonus.

Thread
    Salut Comandanti! Vineri (19 Octombrie), pe tot parcursul zilei (00:01 si 23:59 ora serverului), se va acorda un bonus de 30% la achizitionarea de Materie Intunecata.
    OG_HappyDay.jpg
    Echipa OGame.RO
  • draqula -

in ceea ce spune #cartita,are dreptate....ori se face in asa fel sa fim egali cu totii ori nu....de ce ursa sim vega sa beneficieze de maxim 5relocari gratuite si cei de pe taurus nu...plus...cele +25 fiel,la fel doar cei care vin pe taurus vor benficia…
  • Mao -

Quote from WOLF: “Edit. au fost mai multe intrebari ... ” Retorice.
  • WOLF -

daca e sa-mi dau si eu cu parerea, o idee mai buna ar fi ca fuziunea sa se fi facut intr-un univers nou pentru toti, astfel toti si-ar fi ales frumos unde sa-si aseze planetele si sa-si faca strategiile, iar pe langa asta as avea si eu o intrebare ... de…
  • Mao -

Posted the thread Update Pagina de start v9.5.4.

Thread
    Salutari! Luni 22 octombrie, in jurul orei 12:00, pagina de start va trece la versiunea 9.5.4. Schimbari: - [Bugfix] Textul butonului de inregistrare este acum afisat corespunzator - [Bugfix] Ajustari ale textului pe pagina de sosire Echipa OGame
  • cartita -

Quote from Mao: “jucatorii din universurile target nu vor primi relocari gratuite, ei ramanand pe loc coordonatelor existente. ” Atunci ce rost are sa dati relocari gratuite la cei care vin un universul tinta ? Daca nu le convine pozitia pe care au…
  • Hellboy69 -

Cei din universurile target sa plateasca relocari daca vor sa se mute aproape/departe de adversarii nou veniti, ca deh...asta e ideea jocului, sa se incaseze... Sau sa adune inca 3-4 ani resurse sa cerceteze cateva nivele la astrofizica sa mai poata pune…
  • Squaker -

Quote from Mao: “Exista forumul pentru noutatile jocului. ” Imi pare rau sa spun asta dar in a modifica caracteristicile jocului fara a anunta si macar planifica o data anume cand se vor implementa schimbarile nu intra in rubrica de noutati/forum. Pe…
  • Mao -

Quote from joyspeed: “Mao, se poate sa se clarifice situatia relocarilor free? Vor fi, nu vor fi, cate vor fi daca vor fi etc. Sa stie lumea. ” Sigur ca vor fi, se vor da maxim 5 relocari gratuite in functie de pozitionare dupa fuziune. Iar daca…
  • cartita -

Dupa anuntul 'Schimbari caracteristici servare',cred ca era ok sa primim si noi un mesaj ingame in care sa fim anuntati ca sau facut acele schimbari iar atacul sa fie oprit pentru o perioada de...,nu de alta dar puteam sa patim ca [TOT: 16.576.258.000]